MMA PLarmia fight night“Karakan” wraca do klatki! Kareciński vs. Górny na Armia Fight Night 10

“Karakan” wraca do klatki! Kareciński vs. Górny na Armia Fight Night 10

Foto: Armia Fight Night

Starszy Szeregowy Dawid Kareciński (1-0) podejmie Starszego Strażaka Przemysława Górnego(2-2) na gali  AFN 10 w Żywcu!

Po udanym debiucie na dziewiątej edycji gali AFN w styczniu tego roku Starszy Szeregowy Dawid Kareciński powraca do klatki, aby przywitać w niej bardziej doświadczonego, aczkolwiek od 2018 roku nie widzianego w akcji Starszego Strażaka pełniącego służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Drawsku Pomorskim – Przemysława Górnego. Słynny „Karakan” , zapaśnik Śląska Wrocław, będący medalistą Mistrzostw Świata i Europy, w spektakularny sposób przywitał się z kibicami w swoim zawodowym debiucie. Mowa tu o pojedynku z Rashedem Kaddourą, którego pokonał przez TKO ciosami w parterze już w pierwszej rundzie pojedynku! Jego rywal jest brązowym medalistą Mistrzostw Wojska Polskiego w bliskim kontakcie i posiada purpurowy pas BJJ. Reprezentuje klub Valiant Gold Team. W 2017 roku zdobył pas mistrzowski niemieckiej organizacji Young Blood wygrywając z Azamatem Mustafaevem w pierwszej rundzie starcia przez TKO. Później mierzył się z Dominikiem Gierowskim (Runda 7) i Dawidem Wylegałą (Gladiator Arena 12) ale w obu tych pojedynkach musiał uznać wyższość swoich rywali.

W jakiej formie po kilku latach przerwy od zawodowych startów jest Przemysław Górny? Czy Kareciński dopisze sobie kolejne zwycięstwo pod sztandarem Armia Fight Night? Odpowiedzi na te pytania poznamy już za kilka dni!

[informacja prasowa]

77 kg: Tymoteusz Łopaczyk (7-2) vs. Jacek Bednorz (7-6, 1 N/C) – o pas wagi półśredniej
66 kg: Mansur Azhiev (5-0) vs. Adrian Kępa (8-5) – o pas wagi piórkowej
61 kg: Djamal Rustem (4-0) vs. Sylwester Miller (9-4)
77 kg: Łukasz Zielonka (7-8) vs. Karol Skrzypek (6-3)
70 kg: Roman Kurashvili (6-1) vs. Norbert Daszkiewicz (3-0)
120 kg: Łukasz Markowski (0-0) vs. Sławomir Rawiński (2-2)
61 kg: Daria Rehil (3-0-1) vs. Klaudia Syguła (1-1)
90 kg: Dominik Grot vs. Karol Miśkiewicz – walka w formule K-1
66 kg: Przemysław Górny (2-2) vs. Dawid Kareciński (1-0)
120 kg: Grzegorz Smoliński (0-0) vs. Michał Krystman (0-1)

Transmisja od 19:55 (piątek):

Zobacz także:

Ewelina Woźniak nie w UFC, a One Championship? Trwają rozmowy!

Ewelina Woźniak (5-0) miała przez długi czas problem z częstotliwością startów. Może on lada moment zostać zażegnany, bo jak się okazuje naszą reprezentantką zainteresowana jest największa Azjatycka organizacja na świecie.

Mateusz Gamrot o McGregorze: Zrobił dużo dla tego sportu, ale nigdy nie byłem jego fanem…

Mateusz Gamrot (18-1) skomentował sobotnią walkę wieczoru UFC 264, która odbyła się w Las Vegas. Mowa o trzecim starciu pomiędzy Conorem McGregorem (22-6), a Dustinem Poirierem (28-6). ”Gamer” jest pewny, że Irlandczyk stracił dużo swoim zachowaniem po walce.