MMA PLCharles OliveiraKanadyjska klątwa Charlesa Oliveiry? Wstydliwa statystyka byłego mistrza

Kanadyjska klątwa Charlesa Oliveiry? Wstydliwa statystyka byłego mistrza

Charles Oliveira (33-9, 1N/C) już w sobotę stoczy swoją 32 walkę pod banderą UFC. “Do Bronx” w trakcie swojej wieloletniej kariery dla amerykańskiego giganta miał wiele wzlotów i upadków. Były mistrz kategorii lekkiej może pochwalić się największą liczbą zwycięstw przez poddanie w całym UFC, jednak jest też druga strona medalu. MMA ORBIT przedstawił ciekawą statystykę dotyczącą Oliveiry. Brazylijczyk czterokrotnie walczył w Kanadzie i wszystkie walki… przegrał!

Klątwa Charlesa Oliveiry
Foto: UFC/ZUFFA LLC/Getty Images

Gala UFC 289 odbędzie się 10 czerwca w kanadyjskim Rogers Arena w Vancouver. Główną atrakcją w Kraju Klonowego Liścia będzie mistrzowski bój w kategorii koguciej pomiędzy Amandą Nunes (22-5), a Irene Aldaną (14-6). Jednak zdecydowanie większe zainteresowanie wśród kibiców budzi pojedynek Charlesa Oliveiry z Beneilem Dariushem (22-4, 1 Remis).

Reprezentant Kraju Kawy powraca po październikowej klęsce, której doznał w starciu z Islamem Makhachevem (24-1). “Do Bronx” utracił pas mistrzowski wagi lekkiej na rzecz zawodnika z Rosji. Oliveira został totalnie zdominowany i odklepał trójkąt rękoma w drugiej rundzie. Porażka z Islamem przerwała jego imponującą serię 11 zwycięstw z rzędu.

Z kolei okupujący 4. miejsce kategorii lekkiej Beneil Dariush jest na fali 8 zwycięstw. Ostatni raz w akcji widziany był podczas UFC 280, czyli tej samej gali, na której Charles Oliveira stracił swój pas. Amerykanin wygrał wtedy jednogłośną decyzją sędziów z Mateuszem Gamrotem (22-2, 1 N/C). Wysoce prawdopodobne, że zwycięstwo nad Brazylijczykiem zapewni mu titleshota.

Kanadyjska klątwa?

MMA ORBIT podało, że Charles Oliveira wszystkie swoje walki w Kanadzie przegrał. Warto dodać, że były to porażki przed czasem. Przegrywał z Jimem Millerem, Cubem Swansonem, Maxem Hollowayem i Anthony Pettisem. Na UFC 289 będzie miał okazję przełamać niechlubną passę.

Zobacz także:

Nie powrót do KSW, a debiut w Oktagon MMA! Michał Andryszak podpisał kontrakt

Wiemy z kim postanowił związać się i toczyć swoje następne pojedynki doświadczony Michał Andryszak (25-10). Wielu kibiców myślało o tym, że ”Longer” wróci do największej organizacji w naszym kraju. Polak ostatecznie związał się z świetnie rozwijającą się organizacją u naszych sąsiadów – Oktagon MMA.

Rafael Fiziev odpowiada! Walka z Gamrotem przyklepana?

“Ataman” odpowiedział na wyzwanie Mateusza Gamrota, wyrażając gotowość na wrzesień! W rezultacie może czekać nas świetne starcie! Co prawda do finalizacji jeszcze długa droga. Ostatecznie należy uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać oficjalnego ogłoszenia. Wstępnie mówi się o wrześniu. Kto według was jest faworytem?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis