MMA PLRIZIN FFKai Asakura i RENA wystąpią na RIZIN.24

Kai Asakura i RENA wystąpią na RIZIN.24

Ogłoszono dwa kolejne zestawienia na galę RIZIN.24. Tym razem postawiono na pierwszy szereg gwiazd japońskiej organizacji. W Saitamie 27 września zobaczymy mistrza kategorii koguciej Kaia Asakurę i finalistkę turnieju w kategorii superatomowej Renę Kubotę.

PEŁNA ROZPISKA RIZIN.24

Kai Asakura (15-2) zmierzy się w superfightcie z Shojim Maruyamą (18-12-1), który znany jest ze swego agresywnego stylu “z otwartą przyłbicą”. Japończyk poza jedną walką w DREAM bił się głównie na lokalnych promotorów, czyli DEEP, Pancrase i Grachan. W 2013 roku rywalizował nawet o tytuł DEEP z Kazunorim Yokotą. Poza tym Shoji jest rekordzistą w szybkości nokautu. W 2006 roku, w swoim trzecim zawodowym występie zrobił trzysekundowe KO latającym kolanem w Pancrase na Yujim Miyazakim.

Kai Asakura wystąpił na sierpniowym RIZIN.23, gdzie pokonał przez TKO Hiromasę Ogikubo i zdobył tytuł kategorii koguciej. Stawką pojedynku z Maruyamą nie będzie pas. Jest to podgrzanie atmosfery przed galą sylwestrową i zarazem walka o rating telewizyjny, bowiem gala będzie transmitowana w Fuji TV.

RENA (10-3) nie walczyła od sylwestra, kiedy na RIZIN.20 pokonała przez TKO w rewanżowym pojedynku Lindsey VanZandt. Japońska gwiazda Shoot Boxingu tym razem będzie bić się z weteranką japońskiego MMA Emi Tomimatsu (15-16-1). Zawodniczka z Paraestry Matsudo rywalizuje zawodowo od 2006 roku i pamięta nieistniejącą już, pionierską damską organizację Smackgirl. W karierze dwukrotnie rywalizowała o tytuł DEEP JEWELS. Walczyła także w ROAD FC i PXC. W ostatniej walce na lipcowym DEEP JEWELS 29 Tomimatsu wystąpiła w grapplingowym pojedynku tag-teamów z Ayaką Hamasaki przeciwko Mizuki Furuse i Tomo Maesawie. Parter jest zresztą płaszczyzną, w której Japonka odnajduje się zdecydowanie najlepiej.