MMA PLUFCJustin Gaethje po anulowaniu UFC 249: Musimy stoczyć teraz tę walkę, którą wszyscy toczymy

Justin Gaethje po anulowaniu UFC 249: Musimy stoczyć teraz tę walkę, którą wszyscy toczymy

Foto: Sep 14, 2019; Vancouver, BC, Canada; Justin Gaethje (blue gloves) before his fight against Donald Cerrone red gloves) during UFC Fight Night at Rogers Arena. Mandatory Credit: Kyle Terada-USA TODAY Sports

Jeden z czołowych zawodników wagi lekkiej na świecie Justin Gaethje (21-2) jest rozczarowany tym, że ostatecznie nie będzie mógł wystąpić na gali UFC 249, która z powodu pandemii koronawirusa została odwołana, ale postara się znaleźć pozytywy i w tej sytuacji.

Gaethje miał wejść za zastępstwo za Khabiba Nurmagomedovowa i stoczyć pojedynek o tymczasowy pas mistrzowski wagi lekkiej UFC z Tonym Fergusonem (25-3), jednakże na tydzień przed imprezą, UFC w porozumieniu z ESPN i Disneyem zdecydowało się imprezę odwołać.

Amerykanin natomiast wystosował w mediach społecznościowych wpis, w którym przedstawił swoje odczucia na temat zaistniałem sytuacji:

“Naprawdę poczułem przypływ pozytywnej energii i wsparcia od ludzi, kiedy ta walka została budowana. Dziękuję reprezentantom Safford, AZ, moim znakomitym przyjaciołom i rodzinie. Będę pracował ciężko i będę gotowy następnym razem, jeśli będzie ku temu okazja. Musimy stoczyć teraz tę walkę, którą wszyscy toczymy. Wpłyńmy pozytywnie na nasze najbliższe otoczenie (rodzinę, sąsiadów, społeczeństwo). Dziękuję szefie. Dana White to ktoś, z którym robiąc interesy czuję się dumny.”