MMA PLUFCJustin Gaethje chce walki o pas: Zrobią mi starcie o tytuł z wygranym walki Poirier vs McGregor

Justin Gaethje chce walki o pas: Zrobią mi starcie o tytuł z wygranym walki Poirier vs McGregor

Foto: Twitter/ Justin Gaethje

Justin Gaethje chce walki o pas mistrzowski wagi lekkiej UFC! “The Highlight” jest przekonany, że największa organizacja MMA na świecie zdecyduje się zestawić go ze zwycięzcą wyczekiwanego pojedynku między Dustinem Poirierem a Conorem McGregorem.

Do starcia “Diamenta” z “Notoriousem” dojdzie na styczniowej gali UFC 257. Zdaniem Gaethje, będzie to pojedynek-eliminator do walki o pas mistrzowski wagi lekkiej po Khabibie Nurmagomedovowie.

Justin Gaethje chce walki o pas: Zrobią mi starcie o tytuł z wygranym walki Poirier vs McGregor

“The Highlight” swoją ostatnią walkę stoczył w październiku na UFC 254, gdzie został poddany w drugiej rundzie przez Khabiba Nurmagomedovowa. Rosjanin po tej konfrontacji ogłosił przejście na sportową emeryturę, co otwiera teraz furtkę dla innych zawodników, chcących zgarnąć pas mistrzowski po “Orle”.

Jego zdaniem UFC także ma plan na zorganizowanie kolejnej walki o tytuł mistrzowski z jego udziałem. To byłoby już trzecie takie starcie dla Amerykanina. Wcześniej bowiem wywalczył tymczasowy tytuł mistrzowski wagi lekkiej, kiedy to znokautował Tonyego Fergusona:

“Jestem numerem jeden , więc oczywiście chcę walczyć o ten pieprzony pas. Po to tutaj jestem. Poirier i McGregor walczą już niebawem, więc chcę wygranego z tej walki! Z całego serca wierzę, że zrobią walkę o pas między mną, a zwycięzcą tego pojedynku. Tak więc moją pracą teraz jest zwycięstwo.”

Zobacz także:

Claressa Shields o przejściu do MMA: Fani MMA powinni teraz ukłonić się i całować moje stopy…

Jedna z najlepszych pięściarek na świecie, Claressa Shields dość kontrowersyjnie wypowiedziała się o swoim przejściu do MMA. Dwukrotna złota medalistka olimpijska, której rekord w zawodowym boksie wynosi 10 zwycięstw i 0 porażek podpisała kontrakt z organizacją PFL.

Nikodem Jeżewski o walce z Okolie: Nie mówię, iż pieniądze nie były ważne

Nikodem Jeżewski o zbliżającej się walce z Lawrencem Okolie opowiedział w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl. Polak, który w sobotę 12 grudnia stanie przed wielką szansą na wystrzelenie światowej kariery opowiedział o motywacjach, jakie pchają go do przodu w pięściarstwie.