MMA PLCiekawostkiJustin Gaehtje przekazał pieniądze na wyżywienie uczniów szkoły w Denver

Justin Gaehtje przekazał pieniądze na wyżywienie uczniów szkoły w Denver

Foto: WSOF

Justin Gaethje (21-2) jest nie tylko znakomitym zawodnikiem, ale również bardzo dobrym człowiek. “Highlight” wsparł bowiem jedną ze szkół w Denver.

West Early College zamieścił na swoim profilu na Facebooku wpis, w którym dziękują zawodnikowi za jego szczodry prezent. Gaethje wypisał czek na 1538 dolarów co pokryło wszelkie zaległości uczniów, jeśli chodzi o opłaty za wyżywienie w semestrze.

West Early College families received a wonderful holiday gift today. Shout out to Justin "The Highlight" Gaethje who is…

Opublikowany przez West Early College Czwartek, 12 grudnia 2019

Jak podała stacja informacyjna 9News, jeden z nauczycieli w tej szkole jest przyjacielem Gaethje i poprosił on zawodnika o wsparcie. Dyrektor placówki Ana Mendoza

“To była jedna z tych chwil, gdzie ciężko coś powiedzieć. To dla mnie bardzo emocjonalne. Wiem, że nasze rodziny nie muszą się już martwić. To niezwykle skromny facet, ale prawdziwy anioł. Anioł o wyglądzie twardziela.”

Justin Gaethje ma za sobą udany okres. Obecnie może pochwalić się bowiem serią trzech zwycięstw. W pierwszych rundach pokonywał on kolejno Jamesa Vicka, Edsona Barbozę i Donalda Cerrone. W dotychczasowych sześciu walkach dla UFC zawodnik ten zgarnął aż 7 bonusów.

Obecnie Amerykanin jest sklasyfikowany na trzecim miejscu w rankingu kategorii lekkiej i domaga się walki o pas. “Highlight” celuje  w zwycięzcę kwietniowego pojedynku między Khabibem Nurmagomedovem a Tonym Fergusonem.