MMA PLKSWJurisic wyjaśnia dlaczego nie lubi Soldicia: Zawsze unikał tej walki!

Jurisic wyjaśnia dlaczego nie lubi Soldicia: Zawsze unikał tej walki!

Uros Jurisic (11-0) już trzydziestego stycznia zadebiutuje w organizacji KSW. Co ciekawe Jurisic i Roberto Soldić (18-3) nie przepadają za sobą. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości dojdzie do ich starcia. 28-latek zdradził, że już parę razy miało dojść do ich walki.

Uros zadebiutuje na gali KSW 58. Czeka go wtedy starcie z niepokonanym Shamilem Musaevem (14-0). Zwycięzca tego starcia mocno przybliży się do walki o pas w kategorii półśredniej.

Jurisic w poprzednim roku stoczył zaledwie jeden pojedynek. Był to udany debiut w organizacji Bellator. W październiku jego walka z Walterem Gahadzą we Włoszech potrwała trzy minuty i siedem sekund. Tyle potrzebował Jurisic na poddanie (duszenie zza pleców) reprezentanta Wielkiej Brytanii.

Jurisic wyjaśnia dlaczego nie lubi Soldicia!

Uros Jurisic (11-0) na kanale Combat Challenge został zapytany o konflikt z Roberto Soldiciem (18-3). Słoweniec zapewnia, że już w przeszłości miało dojść do ich walki, ale ”RoboCop” miał go unikać.

Z Roberto chodzi o to, że proponowano mi walkę z nim wiele razy. Zawsze z radością przyjmowałem te oferty, ale z tego, co widziałem, zawsze unikał tej walki. Rozumiem, że z perspektywy menadżera jeśli w rankingach jesteś nad kimś, to celujesz raczej w walki z tymi, którzy są nad tobą, bo w ten sposób się rozwijasz i poprawiasz swoje notowania. To w pełni logiczne. Jednak w przypadku Roberto Soldicia jest to znacznie bardziej skomplikowane. Na przykład mówił, że dostał propozycję walki, ale ma złamaną nogę, a potem w wywiadzie wskazał na jeszcze coś innego. Tego typu rzeczy. Dziwne rzeczy. Innym razem KSW zaproponowało mi tę walkę, ale powiedzieli mi, że on wybrał kogoś innego. A potem sam mówił, że nawet o mnie nie słyszał.

Uros został również zapytany – co w przypadku, gdy Soldić pozostanie w wadze średniej.

Na pewno jestem jednak tutaj, aby udowodnić, że jestem numerem jeden w organizacji. Jeśli chce mi udowodnić, że się mylę, z przyjemnością powitam go w klatce. A jeśli nie… Teraz przeszedł do wagi średniej i jeśli zdecyduje, aby tam pozostać, w porządku. Nie dbam o to. Chcę po prostu pasa. Nie interesuje mnie, czy odda ten pas, czy będzie go bronił. Ma te dwie opcje. Myślę, że w organizacji takiej jak KSW będzie musiał zdecydować się na jedną z nich.

Walka o pas kategorii piórkowej:
65,8 kg/145 lb: Salahdine Parnasse (14-0-1, 2 KO, 4 Sub) vs Daniel Torres (11-4, 5 KO, 1 Sub)
93 kg/205 lb: Szymon Kołecki (8-1, 8 KO) vs Martin Zawada (29-15-1, 18 KO, 5 Sub)
77,1 kg/170 lb: Michał Michalski (8-4, 4 KO, 1 Sub) vs Aleksandar Rakas (16-7, 8 KO, 6 Sub)
77,1 kg/170 lb: Shamil Musaev (13-0, 8 KO, 2 Sub) vs Uroš Jurišić (11-0, 5 KO, 5 Sub)
61,2 kg/135 lb: Paweł Polityło (5-2, 1 KO) vs Dawid Martinik (4-1, 1 KO, 2 Sub)
68 kg/150 lb: Robert Ruchała (4-0, 2 Sub) vs Daniel Bažant (5-1, 5 KO)
70,3 kg/155 lb: Bartłomiej Kopera (9-6, 7 Sub) vs Francisco Barrio (7-2, 2 KO, 4 Sub)

Zobacz także:

Mocna riposta Szulakowskiego! Chcielibyście zobaczyć taką walkę?

To była dopiero riposta! Grzegorz Szulakowski w mediach społecznościowych odpowiedział ”Storminowi”