MMA PLKSW“Juras” walczył za torbę i odżywki, za co walczył Khalidov? Mamed podał gażę za swoją PIERWSZĄ walkę w KSW!

“Juras” walczył za torbę i odżywki, za co walczył Khalidov? Mamed podał gażę za swoją PIERWSZĄ walkę w KSW!

Foto: Mamed Khalidov

Wielki gwiazdor polskiego MMA – Mamed Khalidov (34-7-2) przez wielu uznawany jest za najlepszego polskiego zawodnika mieszanych sztuk walki w historii. I choć jego talent jest należycie wynagradzany i może on spokojnie żyć ze sportu, to jak sam przyznał w rozmowie z portalem polskatimes.pl, początki w KSW nie należały do kolorowych.

Mamed Khalidov zadebiutował w ringu Federacji KSW w czerwcu 2007 roku. Walczył wówczas ze Alexandarem Stefanovicem i pojedynek ten zakończył się bardzo szybko, bo już po trzech minutach:

W rozmowie z portalem polskatimes.pl, Khalidov przyznał, jaką gażę otrzymał wówczas od właścicieli KSW za swój występ:

“Jeśli chodzi o KSW, to moje pierwsze honorarium wyniosło 4000 złotych. Dziś to brzmi śmiesznie, ale na tamte czasy to było bardzo dużo.”

Z tego samego wywiadu dowiadujemy się, że Łukasz Jurkowski, który obecnie jest człowiekiem-orkiestrą polskiego MMA i angażuje się w naprawdę wiele projektów związanych ze sportami walki i nie tylko, za swoje pierwsze walki w KSW otrzymał: skórzaną torbę, puszkę odżywek i koszulki.

Mamed Khalidov obecnie może liczyć na zupełnie inne pieniądze. Jest wielką gwiazdą polskiego MMA i wciąż przyciąga tłumy fanów. Mimo zbliżającej się 40-tki wciąż toczy wyrównane boje ze ścisłą czołówką polskiego i europejskiego MMA.

W swoim ostatnim występie na gali KSW 52 w Gliwicach musiał uznać wyższość Scotta Askhama, z którym przegrał decyzją sędziów. Ale Mamed zapowiedział, że do startów wróci i jeszcze zobaczymy go zwyciężającego.

Cała rozmowa portalu polskatimes.pl z Mamedem Khalidovem do sprawdzenia -> TUTAJ.