Zarabiaj na konopiach
 
 
MMA PLKSWJuras szczerze na temat dopingu: Nikogo nie interesuje czy ktoś bierze!

Juras szczerze na temat dopingu: Nikogo nie interesuje czy ktoś bierze!

Łukasz Jurkowski pojawił się w programie „KLATKA po KLATCE” prowadzonego przez Artura Mazura dla serwisu sportowefakty.wp.pl. Pierwszy Hall of Fame KSW wypowiedział się na temat stosowania środków wspomagających przez zawodników oraz przedstawił swoją perspektywę z czasów, kiedy wojował w KSW.

Juras o dopingu
Foto: YouTube KLATKA po KLATCE

W ostatnim czasie, aktualny mistrz kategorii lekkiej KSW Marian Ziółkowski, domagał się testów antydopingowych przed walką z Salahdinem Parnasse, która odbędzie się na gali XTB KSW COLOSSEUM 2. “Golden Boy” stwierdził nawet, że może pokryć koszty badań, aby nie obciążać federacji. Ziółkowski podkreślił, że w ten sposób chcę uświadomić fanów o swojej nieskazitelności. Jurkowski zapytany o tę sytuację, odpowiedział następująco:

“Superpomysł! Marian od zawsze jest orędownikiem testów antydopingowych, ale jeżeli mamy robić badania, to dla wszystkich. Ludzie chcą igrzysk na najwyższym poziomie i nikogo nie interesują badania w tej walce. Ludzie chcą, żeby ta dwójka wyszła i pizgała się w opór, a najlepiej przez 25 minut. Nikogo nie interesuje, czy ktoś ładuje, czy nie ładuje, no może garstkę osób, która popiera kontrole antydopingowe. Uważam, że w KSW powinny być robione testy, ale dla wszystkich, bo pojedyncze wybieranie nie ma sensu. Prawda o dopingu w Polsce jest dość znana i myślę, że naiwnie ktoś wierzy, że połowa zawodników nie bierze”.

Cała karierę byłem czysty

Łukasz Jurkowski zaznaczył, że nigdy nie sięgał po zakazane specyfiki. “Juras” zdaję sobie sprawę, że w niektórych pojedynkach mógł przez to odstawać od rywali, ostatecznie, przegrywając. Nie żywi urazy, bowiem sam mógł brać, ale z pewnych względów nie chciał.

“Mówię teraz z całą odpowiedzialnością za moje słowa, że szczycę się tym, że całą sportową karierę przejechałem na czysto. Mimo to w życiu nie miałbym do kogoś pretensji, z kim przegrałem, że on bierze, bo ja też mogłem, ale nie chciałem. Jak miałem 25 lat uważałem, że kreatyna jest koksem, wtedy podejście było inne. W dużej mierze można zastąpić koks, jakimiś medykamentami ziołowymi, ale nie łudźmy się, gdzie w grę wchodzą duże pieniądze i prestiż, zawsze będzie pokusa zwiększenia swoich możliwości poprzez doping, koniec kropka. Nie żyjmy w świecie utopijnym, gdzie każdy jest sprawiedliwy dla każdego.”

Kontrole antydopingowe w KSW?

Ostatnio głośno zrobiło się o wpadce Krzysztofa Jotki, który został złapany na klomifenie, więcej o tym pisaliśmy tutaj. Polak nie był jedyny, ponieważ w gronie pechowców znalazł się były zawodnik oraz mistrz KSW Daniel Torres. Sporo osób uważa, że wprowadzenie kontroli antydopingowych w KSW wpłynęłoby na jakość widowiska. Z kolei drudzy sądzą, że szanse by się wyrównały. Jakie macie zdanie na ten temat? Podzielacie opinię Łukasza? Dajcie znać!

Wywiad możecie obejrzeć tutaj:

Zobacz także:

Denis Załęcki vs Denis Labryga w klatce? Alan Kwieciński: To pójdzie w jedną stronę!

Alan Kwieciński to jeden z bohaterów nadchodzącej gali FAME MMA 18 w łódzkiej Atlas Arenie. W rozmowie z portalem MMA.PL, “Alanik” wypowiedział się nie tylko o sobotniej walce z Tomaszem “Zadymą” Gromadzkim, ale także odniósł się do potencjalnej walki Denis Załęcki vs Denis Labryga, którzy w przyszłości mogliby zmierzyć się w klatce.

FAME MMA 18: Gdzie oglądać? Kiedy gala? Data, miejsce, PPV

Fame MMA 18: gdzie oglądać? To już niedługo! Na kolejnej edycji gali, która odbędzie się w łódzkiej Ergo Arenie zobaczymy aż 10 emocjonujących walk. Organizacja zafundowała nam także walkę o pas w kategorii do 84 kg. Galę będzie można oglądnąć na specjalnej platformie organizacji!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis