„Juras” Jurkowski o odejściu Mameda Khalidova ze sportu: To był wielki zaszczyt walczyć wspólnie dla KSW

Foto: Sebastian Rudnicki, KSW
Foto: Sebastian Rudnicki, KSW

Człowiek-orkiestra polskiego MMA – Łukasz „Juras” Jurkowski (16-11) zdecydował się na komentarz do decyzji Mameda Khalidova (34-5-2), który po porażce z Tomaszem Narkunem (16-2) na KSW 46 w Gliwicach postanowił zakończyć sportową karierę.

„Juras”, który oprócz tego, że jest zawodnikiem KSW, trenerem, dziennikarzem, konferansjerem oraz komentatorem gal mieszanych sztuk walki w patetycznych słowach podziękował Khalidovowi za wspaniałą karierę:

„Mamed…LEGENDA! To był wielki zaszczyt walczyć wspólnie dla KSW. Ten sport w Polsce nie byłby w tym miejscu gdyby nie Ty. Dziękuje za wszystko. Jako sportowiec, kibic, komentator i Twój kolega. Niech Ci się wiedzie! 👏🏻👏🏻👏🏻

Mamed Khalidov związany był z federacją KSW niemal od początku jej istnienia. Debiut w ringu KSW miał miejsce w czerwcu 2007 roku, kiedy to na gali KSW 7 Khalidov pokonał w pierwszej rundzie Alexandara Stefanovica. Przez lata współpracy z federacją KSW, 38-latek dorobił się miana żywej legendy polskiego MMA. Przez lata był mistrzem wagi średniej polskiego potentata i przez ponad siedem lat (miedzy 2010 a 2017) był niepokonany w zawodowych startach.