MMA PLUFCJunior dos Santos oczyszczony z zarzutów o doping. Może powrócić do oktagonu!

Junior dos Santos oczyszczony z zarzutów o doping. Może powrócić do oktagonu!

Foto: Sherdog

Były mistrz kategorii ciężkiej UFC, Junior dos Santos (18-5) może powrócić do oktagonu! W sierpniu zeszłego roku poinformowano o możliwym naruszeniu polityki antydopingowej UFC przez zawodnika.W związku z tym “Cigano” został zdjęty z rozpiski gali UFC 215, na której miał zmierzyć się z Francisem Ngannou (11-2). U Brazylijczyka wykryto  hydrochlorothiazyd, który jest lekiem pomagającym diuretykom, czyli osobom narażonym na nadmierne oddawanie moczu.

Dos Santos został również usunięty z rankingu kategorii ciężkiej UFC, w którym w tamtym momencie zajmował 4. miejsce.

Teraz okazało się, że w pobranej próbce wykryto zakazaną substancję ze względu na zanieczyszczony suplement. Dos Santos zaakceptował wcześniej półroczne zawieszenie przez USADA, a test został wykonany 8 miesięcy temu. Oznacza to, że zawodnik może w każdej chwili stoczyć kolejną walkę w UFC.

Z zarzutów o stosowanie dopingu zostali oczyszczeni również inni brazylijscy zawodnicy Antonio “Minotouro” Nogueira (22-8) oraz Marcos Rogerio da Lima (15-5-1). Zidentyfikowano dwie brazylijskie apteki sprzedające zanieczyszczone suplementy i wszystkie trzy zawieszenia miały z tym związek.

“Cigano” po raz ostatni wystąpił w oktagonie w maju zeszłego roku, kiedy został znokautowany w pojedynku mistrzowskim przez Stipe Miocicia (18-2) na UFC 211.