Junior dos Santos chce doprowadzić do niedoszłej walki z Francisem Ngannou

Były mistrz wagi ciężkiej UFC, a obecnie rozpędzony trzema wiktoriami z rzędu, ostatnią odnosząc w sobotę nad Derrickiem Lewisem – Junior dos Santos (21-5) byłby rad, gdyby UFC ponownie zestawiło go z Francisem Ngannou (13-3).

Obaj zawodnicy mieli zmierzyć się półtora roku temu na gali UFC 215, ale wówczas do walki tej nie doszło z powodu rzekomej wpadki dopingowej Brazylijczyka. Jak się jednak później okazało, dos Santos udowodnił swoją niewinność i pozytywne wyniki testów antydopingowych były skutkiem stosowania zanieczyszczonych suplementów.

Teraz, dos Santos chciałby ponownie doprowadzić do zestawienia z Ngannou. Tak mówił dziennikarzom po minionej gali UFC on ESPN+3 w Wichtia:

„To byłoby wspaniałe zestawienie. Ta walka powinna wydarzyć się w przeszłości, ale z jakiegoś dziwnego powodu do niej nie doszło. Może teraz zestawią nas jeszcze raz.”

Dos Santos i Ngannou mają obecnie niezłą serię zwycięstw. Brazylijczyk pokonywał ostatnio: Blagoya Ivanova, Taia Tuivasę i Derricka Lewisa, podczas gdy Kameruńczyk jest rozpędzony wiktoriami nad Curitsem Blaydesem i Cainem Velasquezem.