Julia Budd vs. Cris Cyborg o pas wagi piórkowej Bellatora na początku przyszłego roku

Foto: Esther Lin, MMA FIghting
Foto: Esther Lin, MMA FIghting

Cris Cyborg (21-2, 1 N/C) już w debiuice dla Bellatora zawalczy o tytuł mistrzowski. Do jej walki z panującą mistrzynią Julią Budd (13-2) dojdzie 25 stycznia przyszłego roku.

Pojedynek potwierdzono podczas gali Bellator 228 w Inglewood. Mistrzowska walka pań będzie miała miejsce na tej samej arenie.

Zobaczyliśmy również pierwsze staredowny między czołowymi zawodniczkami kategorii piórkowej.

Julia Budd w swojej karierze odniosła tylko dwie porażki. W jej początkach przegrywała z Amandą Nunes i Rondą Rousey. Od 2011 roku pozostaje jednak niepokonana. Jej aktualna seria to 11 zwycięstw, z czego 7 już w Bellatorze. Kanadyjka trzykrotnie broniła zdobytego tytułu dywizji do 145 funtów.

Cristiane „Cyborg” była posiadaczką pasa w największych  światowych organizacjach – Strikeforce, Invicta i UFC. Po niedawnej szybkiej porażce z Amandą Nunes Brazylijka powróciła na zwycięską ścieżkę pokonując Felicię Spencer na UFC 240. Walką tą wypełniła obowiązujący kontrakt i Dana White postanowił zakończyć współpracę z „Cyborg”. Ta będzie teraz walczyć dla organizacji Scotta Cokera, z którym wcześniej współpracowała już w Strikeforce.