MMA PLBoksJoshua ma przesłanie do legend Tyson vs Jones Jr: Niech tylko nie próbują się z młodszymi!

Joshua ma przesłanie do legend Tyson vs Jones Jr: Niech tylko nie próbują się z młodszymi!

Już dwunastego września na ring wraca Mike Tyson (50-6, 44 KO)! ”Żelazny Mike” w pokazowym pojedynku zmierzy się z również legendarnym Royem Jonesem Jr (66-9, 47 KO). Do obu wielkich bokserów ma przesłanie aktualny Mistrz Świata wagi ciężkiej Anthony Joshua (23-1, 21 KO), który odradza im walki z młodszymi bokserami!

”Żelazny Mike” w wieku 20 lat został najmłodszym Mistrzem Świata w kategorii ciężkiej. Tyson był dwukrotnym Mistrzem Świata wszechwag zawodowców. Historia Mike’a Tysona jest niczym drastyczny, a zarazem piękny film. Tyson wychowany w biedzie i patologii  ciężką pracą zaistniał na całym świecie. Jego popularność była tak duża, że nie mógł sobie z tym poradzić. Tyson nie należał do osób, które lubiły media oraz fanów.

51-latek może popisać się wielkimi dokonaniami. Amerykanin mający także rosyjskie obywatelstwo był srebrnym medalistą Olimpijskim w Seulu. Wojownik pochodzący z Pensacoli dzierżył pas w kategorii średniej, super średniej, półciężkiej oraz ciężkiej.

Ciekawostką jest również fakt, że Roy w 2012 roku walczył w Łodzi. Początkowo w ringu miał zmierzyć się z świetnie zapowiadającym się Dawidem Kosteckim, który został zatrzymany przez policję. Tym samym legenda w ringu skrzyżowała rękawice z Pawłem Głażewskim. To nie koniec niespodzianek, bo werdykt w walce z naszym reprezentantem należał do tych dyskusyjnych. Wielu obserwatorów uważało, że to ”Głaz” wygrał ten pojedynek.

Anthony Joshua ostrzega: Oni nie powinni rywalizować z młodszymi lwami!

Anthony Joshua (23-1, 22 KO) aktualny champion wagi ciężkiej ma radę dla legend, które we wrześniu spotkają się w ringu. Brytyjczyk prosi, aby nie rywalizowali oni z młodszymi zawodnikami.

Przypomnijmy, że 30-latek w ostatniej walce odzyskał status Mistrza Świata. W Arabii Saudyjskiej w natychmiastowym rewanżu wypunktował Andy Ruiza Jr. W tym roku Joshua ma stanąć w końcu do starcia z Kubratem Pulevem (28-1, 14 KO). Po tym starciu niewykluczone, że dojdzie do walki na szczycie. Mowa o zestawieniu Joshua-Fury!

Ten pomysł wziął się z ich pasji, nie mam więc problemu z ich walką. Mike Tyson boksował przecież od trzynastego roku życia. Z kolei Roya Jonesa do wielkości od najmłodszych lat popychał ojciec. Oni znają się tylko na tym i kochają to, życzę im więc powodzenia (..) Sport i technologia poszły do przodu, oni nie muszą więc ani nawet nie powinni rywalizować z młodymi lwami. Jesteśmy więksi i silniejsi niż dawni zawodnicy. Jeśli Mike Tyson będzie chciał walczyć z kimś ze swojej epoki, wówczas będę mu życzył jak najlepiej. Ale niech oni nie próbują rywalizować z tymi młodszymi