MMA PLBellatorJosh Barnett vs. Ronny Markes blisko przeniesienia na galę Bellator 241

Josh Barnett vs. Ronny Markes blisko przeniesienia na galę Bellator 241

Walka, która miała odbyć się 20 grudnia w Honolulu między Joshem Barnettem (35-8) a Ronnym Markesem (19-7) najprawdopodobniej zostanie przeniesiona na galę Bellator 241, która zaplanowana jest na dzień 13 marca.

Do debiutu Barnetta w Bellatorze w pierwotnym terminie nie doszło ze względu na chorobę byłego zawodnika UFC, która wyeliminowała go wówczas z udziału w imprezie.

Dla Barnetta będzie to pierwsza walka w MMA od ponad trzech lat. Ostatnie starcie, w którym „Warmaster” brał udział odbyło się we wrześniu 2016 roku, kiedy to Amerykanin poddał w trzeciej rundzie Andreia Arlovskiego. 41-latek jest żywą legendą MMA, który już w 2002 roku został mistrzem wagi ciężkiej UFC, pokonując na gali UFC 36 Randy’ego Couture’a. W klatkach całego świata, Barnett walczy od 1997 roku.

Jego najbliższy rywal – Ronny Markes to 31-latek, który swoje walki toczył w klatkach wielu organizacji na świecie. Ostatnie starcie stoczył w czerwcu tego roku, gdzie na gali PFL 3 pokonał przez TKO w trzeciej rundzie Sigiego Pasaleliego. Brazylijczyk spośród wszystkich 19 zwycięstw aż 12-krotnie wygrywał przed czasem.

Poniżej aktualna rozpiska gali Bellator 241:

Patricio Freire vs. Pedro Carvalho – o pas mistrzowski wagi piórkowej, walka w ramach Grand Prix wagi piórkowej
Emmanuel Sanchez vs. Daniel Weichel – walka w ramach Grand Prix wagi piórkowej
Paul Daley vs. Sabah Homasi
Josh Barnett vs. Ronny Markes