MMA PLUFCJose Aldo vs. Rob Font w walce wieczoru grudniowej gali UFC

Jose Aldo vs. Rob Font w walce wieczoru grudniowej gali UFC

Foto: ESPN MMA

Znakomite starcie w kategorii koguciej ma zostać walką wieczoru gali, którą zaplanowano na 4 grudnia. W oktagonie zmierzą się bowiem Jose Aldo (30-7) i Rob Font (19-4).

Informację o zestawieniu potwierdził Marc Raimondi z portalu ESPN.

Aktualnie Aldo w rankingu kategorii koguciej zajmuje piąte miejsce, Font z kolei jest czwarty.

Jose Aldo to były mistrz kategorii piórkowej. Pas dzierżył w latach 2010-2015. Obronił go siedem razy co do tej pory pozostaje rekordem dywizji. W 2019 roku “Scarface” zdecydował się na przejście do wagi koguciej. Pierwszą walkę przegrał po kontrowersyjnej decyzji z Marlonem Moraesem. Mimo to otrzymał szansę walki mistrzowskiej. Musiał jednak uznać wyższość Petra Yana. Ostatnio Aldo zanotował dwa zwycięstwa na pełnym dystansie pokonując kolejno Marlona Verę i Pedro Munhoza.

Rob Font to obecnie jeden z najpoważniejszych kandydatów do walki o pas w niedalekiej przyszłości. Amerykanin ma na koncie cztery kolejne zwycięstwa. Pokonał m.in. aktualnego mistrza Bellatora Sergio Pettisa a także Marlona Moraesa czy byłego mistrza UFC, Cody’ego Garbrandta.

Zobacz także:

Contender Series 41: Łukasz Sudolski przegrał przed czasem. Marzenia o UFC muszą poczekać [WIDEO]

Łukasz Sudolski (8-1) przegrał Ihorem Potierią (20-2) przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie na gali Dana White’s Contender Series 41. To Ukrainiec a nie Polak zdobył kontrakt z UFC.

Filip Pejić rywalem Daniela Rutkowskiego w Atlas Arenie! Karta walk KSW 64 zapełniona

Autor jednego z najszybszych nokautów w historii KSW, Filip Pejić (15-5-2, 10 KO, 3 Sub) przywita 23 października w okrągłej klatce KSW podwójnego mistrza FEN oraz Babilon MMA, Daniela Rutkowskiego (12-2, 6 KO, 1 Sub). Starcie, do którego dojdzie na KSW 64 w łódzkiej Atlas Arenie, odbędzie się w limicie kategorii piórkowej.