MMA PLJan BłachowiczJon Jones zwakował pas! ”Bones” w wadze ciężkiej?!

Jon Jones zwakował pas! ”Bones” w wadze ciężkiej?!

To jest dopiero zaskakująca informacja! Niekwestionowany mistrz kategorii półciężkiej Jon Jones (26-1) w mediach społecznościowych ogłosił, że już oficjalnie wakuje tytuł. Wygląda na to, że przy zapowiadanej walce Błachowicz-Reyes musi pojawić się pas mistrzowski!

Jan Błachowicz (26-8) może aktualnie pochwalić się passą trzech zwycięstw z rzędu. Podopieczny Roberta Jocza rozpoczął od kapitalnego występu w Las Vegas. W drugiej rundzie ciężko znokautował byłego mistrza wagi średniej – Luke Rockholda. Cztery miesiące później w main evencie wydarzenia w Sao Paulo – nasz reprezentant niejednogłośną decyzją sędziów pokonał legendarnego Ronaldo Souzę. W ostatniej walce Błachowicz udanie się zrewanżował. W Rio Rancho potrzebował trzech minut i ośmiu sekund, aby znokautować Coreya Andersona.

Jon Jones w wadze ciężkiej? ”Bones” zapowiada negocjacje!

Wygląda na to, że zapowiadane wrześniowe starcie Jana Błachowicza (26-8) lada dzień będzie miało status mistrzowski. Jon Jones (26-1) w mediach społecznościowych oficjalnie poinformował o zwakowaniu tytułu i o negocjacjach w sprawie potencjalnego przejścia do kategorii ciężkiej.

Właśnie skończyłem rozmawiać przez telefon z UFC. Dzisiaj potwierdzam, że wakuję pas mistrzowski kategorii półciężkiej UFC. Oficjalnie jest on do wzięcia. To była niesamowita podróż, szczerze dziękuję wszystkim swoim rywalom, UFC oraz przede wszystkim fanom.

Właśnie odbyłem bardzo pozytywną rozmowę z UFC. Wygląda na to, że będziemy negocjować moje przejście do kategorii ciężkiej. To dobre wieści, proces nabierania masy właśnie się rozpoczął.

Do starcia Błachowicz-Reyes ma dojść dwudziestego szóstego września podczas numerowanego UFC 253. W walce wieczoru w kategorii średniej do kolejnej obrony pasa stanie Israel Adesanya (19-0). Reprezentant Nigerii nie będzie miał łatwego zadania, bo zmierzy się z niepokonanym Paulo Costą (13-0).

Zobacz także:

No nie! Don Kasjo po walce z Najmanem przejdzie na emeryturę?

Kasjusz Życiński liczy, że organizacja FAME MMA doprowadzi do jego walki z Normanem Parke. Pierw jednak starcie z Lupą i z Najmanem na zasadach bokserskich

Wielki skandal! Co to było?

Podczas ostatniej gali boksu doszło do wielkiego skandalu. Sami zobaczcie