Jon Jones vs. Alexander Gustafssson 2 o pas wagi półciężkiej na UFC 232

Foto: MMA Fighting
Foto: MMA Fighting

Czas na wyczekiwany rewanż. Jak informuje Ariel Helwani,  29 grudnia na gali UFC 232 w Las Vegas dojdzie do pojedynku mistrzowskiego w kategorii półciężkiej, w którym zmierzą się Jon Jones (22-1, 1 N/C) i Alexander Gustafsson (18-4).

Stawką pojedynku będzie właściwy pas dywizji do 205 funtów, którego pozbawiony zostanie Daniel Cormier (21-1, 1 N/C). Przypomnijmy, że DC już za kilka tygodni będzie bronił swojego drugiego pasa.  Tytuł mistrzowski kategorii ciężkiej na UFC 230 próbować odebrać mu spróbuje  Derrick Lewis (21-5, 1 N/C).

Do pierwszej walki między Jonesem a Gustafssonem doszło 5 lat temu na UFC 165.  Po znakomitym pojedynku jednogłośną decyzją sędziowską zwyciężył wtedy Jones, jednak zdaniem wielu werdykt mógł również powędrować na konto Szweda.

Jones wraca po wpadce dopingowej. Pomimo, że było to jego drugie naruszenie polityki antydopingowej UFC otrzymał stosunkowo krótkie 15-miesięczne zawieszenie po ugodzie z USADA. Niedozwoloną substancję wykryto u niego po jego pojedynku z „DC” na UFC 214 w lipcu 2017 roku. „Bones” wygrał pierwotnie przez nokaut w trzeciej rundzie, jednak werdykt został zmieniony na no-contest.

Co ciekawe jeszcze dłużej nie walczył Gustafsson. „Mauler’ po raz ostatni pojawił się w oktagonie w maju zeszłego roku, kiedy to pokonał Glovera Teixeirę (27-7) prze nokaut w piątej rundzie.

Innym hitowym pojedynkiem jaki ma odbyć się na gali UFC 232 jest „superwalka” dwóćh brazylijskich mistrzyń –  Cris Cyborg (20-1, 1 N/C) vs. Amanda Nunes (16-4).