MMA PLUFCJon Jones pod wrażeniem Jana Błachowicza: Zasłużył na walkę o pas!

Jon Jones pod wrażeniem Jana Błachowicza: Zasłużył na walkę o pas!

Minionej nocy Jan Błachowiccz (26-8) odniósł największą wygraną w zawodowej karierze, kiedy to w rewanżowym starciu z Coreyem Andersonem (13-5) zwyciężył przez efektowny nokaut w pierwszej rundzie. Starcie Polaka było walką wieczoru gali UFC Rio Rancho.

Występ Błachowicza na gorąco skomentował panujący mistrz wagi półciężkiej UFC, Jon Jones (26-1, 1 N/C), który nie ukrywał, że był pod wrażeniem występu Polaka.

“Jan Błachowicz wygląda świetnie. Sposób w jaki znokautował Luka Rockholda, teraz Coreya Andersona – to znaczy wiem, że ci goście nie potrafią przyjąć ciosu, ale Jan udowodnił, że potrafi takie mocne ciosy zadawać. Uważam, że zdecydowanie zasługuje na walkę o pas.

To była niesamowita walka. Uważam, że Jan Błachowicz wykonał świetną robotę. Jego boks wyglądał fantastycznie. Corey wyglądał dzisiaj na powolnego. Wyglądało na to, że coś u niego nie zagrało. Był wolniejszy, niezdecydowany w swoich próbach.

Chyba bardziej myślał o walce ze mną niż o tej walce z Janem Błachowiczem id ostał cenną lekcję na temat tego, żeby skupiać się na swoim najbliższym rywalu.”

Jones w rozmowie z Laurą Sanko w ESPN stwierdził, że UFC najprawdopodobniej zadzwoni do niego z propozycją walki z Polakiem:

“Czy jest lepszy sposób na zapewnienie sobie walki o pas niż taki nokaut? Coś czuje, że UFC niedługo do mnie zadzwoni w tej sprawie.”