MMA PLUFCJon Jones odejdzie z UFC? Co o sprawie sądzi Jan Błachowicz?

Jon Jones odejdzie z UFC? Co o sprawie sądzi Jan Błachowicz?

Czy Jon Jones odejdzie z UFC? W świetle ostatnich medialnych wydarzeń, których mistrz wagi półciężkiej był głównym bohaterem, bardzo możliwe, że “Bones” pożegna się z największą organizacją MMA na świecie.

Tak zresztą sam zapowiada. Amerykanin po konflikcie medialnym z szefem UFC Daną Whitem zwakował pas mistrzowski i poprosił o zwolnienie z kontraktu. O nieobstawiony pas mają za to walczyć Dominick Reyes i Jan Błachowicz.

Jon Jones odejdzie z UFC?

Podłożem konfliktu na linii Jones-White są oczywiście negocjacje na temat potencjalnej walki Amerykanina z Francisem Ngannou w wadze ciężkiej. Rzekomo Jones zażądał zbyt wygórowanej kwoty za wejście do oktagonu z Kameruńczykiem. Zakulisowo mówi się o kwocie około 30 milionów dolarów.

Jak do całej sytuacji odnosi się najpoważniejszy pretendent do tytułu Jan Błachowicz? Polak udzielił wywiadu portalowi MMAfighting.com, w którym stwierdził, że nie wierzy w odejście Jonesa i zwakowanie przez niego pasa mistrzowskiego:

“Jestem już trochę zmęczony tą sytuacją. Czekam cały czas. Jones nie rezygnuje. Nie zamierza odchodzić na emeryturę. Osobiście uważam, że chce wyrwać więcej pieniędzy i prowadzi taką grę. Ale zobaczymy co zrobi UFC. Czekam na ich ruch. Jeśli okaże się, że Jones odda pas, to moja kolejna walka będzie z Dominickiem Reyesem. Taki jest mój scenariusz. Oczywiście, jeśli Jones zrezygnuje ze sportu, w co nie wierzę. Wciąż na niego czekam.

Każdy chce dużych pieniędzy. Rozumiem to. Robimy to dla pieniędzy i dla zabawy. Ale to praca jak każda inna, z tą różnicą, że każdy kto wykonuje naszą pracę kocha ją wykonywać. Ale rozumiem, że każdy chce najwięcej zarobić na tym biznesie. Jon Jones gra teraz w gry. Chce zarabiać więcej i nie uważam, że odpuści. Jeśli ostatecznie pożegna się z UFC, to Dominick Reyes jest dla mnie idealnym rywalem.”

Zobacz także:

Dana White ma dość Jonesa? “Może się wycofać i już nie pracować do końca życia”

Czy szef UFC Dana White ma dość Jona Jonesa? Prezes największej organizacji MMA na świecie odniósł się do ostatnich wydarzeń z udziałem mistrza wagi półciężkiej. Zasugerował, że może on zrobić ze swoją karierę, co mu się żywnie podoba.

“Góra” z Gry o tron zaprezentował swoje umiejętności bokserskie. Nie jest dobrze…

“Góra” zaprezentował swoje umiejętności bokserskie. Niestety to co zobaczyliśmy nie napawa optymizmem. Tym bardziej, że niedługo ma on stoczyć swoją pierwszą walkę.