MMA PLUFCJon Jones odejdzie z UFC? Co o sprawie sądzi Jan Błachowicz?

Jon Jones odejdzie z UFC? Co o sprawie sądzi Jan Błachowicz?

Czy Jon Jones odejdzie z UFC? W świetle ostatnich medialnych wydarzeń, których mistrz wagi półciężkiej był głównym bohaterem, bardzo możliwe, że “Bones” pożegna się z największą organizacją MMA na świecie.

Jon Jones odejdzie z UFC

Tak zresztą sam zapowiada. Amerykanin po konflikcie medialnym z szefem UFC Daną Whitem zwakował pas mistrzowski i poprosił o zwolnienie z kontraktu. O nieobstawiony pas mają za to walczyć Dominick Reyes i Jan Błachowicz.

Jon Jones odejdzie z UFC?

Podłożem konfliktu na linii Jones-White są oczywiście negocjacje na temat potencjalnej walki Amerykanina z Francisem Ngannou w wadze ciężkiej. Rzekomo Jones zażądał zbyt wygórowanej kwoty za wejście do oktagonu z Kameruńczykiem. Zakulisowo mówi się o kwocie około 30 milionów dolarów.

Jak do całej sytuacji odnosi się najpoważniejszy pretendent do tytułu Jan Błachowicz? Polak udzielił wywiadu portalowi MMAfighting.com, w którym stwierdził, że nie wierzy w odejście Jonesa i zwakowanie przez niego pasa mistrzowskiego:

“Jestem już trochę zmęczony tą sytuacją. Czekam cały czas. Jones nie rezygnuje. Nie zamierza odchodzić na emeryturę. Osobiście uważam, że chce wyrwać więcej pieniędzy i prowadzi taką grę. Ale zobaczymy co zrobi UFC. Czekam na ich ruch. Jeśli okaże się, że Jones odda pas, to moja kolejna walka będzie z Dominickiem Reyesem. Taki jest mój scenariusz. Oczywiście, jeśli Jones zrezygnuje ze sportu, w co nie wierzę. Wciąż na niego czekam.

Każdy chce dużych pieniędzy. Rozumiem to. Robimy to dla pieniędzy i dla zabawy. Ale to praca jak każda inna, z tą różnicą, że każdy kto wykonuje naszą pracę kocha ją wykonywać. Ale rozumiem, że każdy chce najwięcej zarobić na tym biznesie. Jon Jones gra teraz w gry. Chce zarabiać więcej i nie uważam, że odpuści. Jeśli ostatecznie pożegna się z UFC, to Dominick Reyes jest dla mnie idealnym rywalem.”

Zobacz także:

Dana White ma dość Jonesa? “Może się wycofać i już nie pracować do końca życia”

Czy szef UFC Dana White ma dość Jona Jonesa? Prezes największej organizacji MMA na świecie odniósł się do ostatnich wydarzeń z udziałem mistrza wagi półciężkiej. Zasugerował, że może on zrobić ze swoją karierę, co mu się żywnie podoba.

“Góra” z Gry o tron zaprezentował swoje umiejętności bokserskie. Nie jest dobrze…

“Góra” zaprezentował swoje umiejętności bokserskie. Niestety to co zobaczyliśmy nie napawa optymizmem. Tym bardziej, że niedługo ma on stoczyć swoją pierwszą walkę.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis