Jon Jones o kontrowersyjnym dziennikarzu: Musi odrobić zadanie domowe

Foto: YouTube.com
Foto: YouTube.com

Jon Jones ma dużo szacunku do Stephena A. Smitha, ale twierdzi, że musi on jeszcze sporo nauczyć się o MMA.

Po UFC 246 Stephen A. Smith trafił na nagłówki po tym, jak skrytykował postawę Donalda Cerrone w walce wieczoru z Conorem McGregorem. Irlandczyk oraz komentator Joe Rogan szczególnie mocno sami skrytykowali potem dziennikarza ESPN.

Dla Jona Jonesa, który obserwował całą akcję, oczywistym jest, że dziennikarz musi się trochę podszkolić, zanim będzie wydawał jakiegokolwiek osądy. Podczas media day przed UFC 247 powiedział:

„Przy okazji, czapki z głów dla Stephena A. Smitha. Sądzę, że jest wielkim reporterem. Ale absolutnie macie rację, myślę, że musi odrobić zadanie domowe. Musisz się cofnąć i może obejrzeć kilka walk PRIDE. Musisz się cofnąć i zacząć od UFC 1 i naprawdę odrobić pracę domową. Tym sposobem poznasz nie tylko kim wszyscy jesteśmy, ale poznasz pozycje, techniki, jak nazywa się kilka poddań. Wątpię, żeby twoja wiedza była na takim poziomie i chciałbym zachęcić, aby się na taki wzniosła. Jeżeli jesteś prawdziwym profesjonalistą, tak właśnie zrobisz.

Smith jeszcze nie odpowiedział na komentarz Jonesa. Do całego konfliktu dołączył natomiast sam Dana White.

Jak na razie „Bones” koncentruje się na swojej nadchodzącej walce. Pasa wagi półciężkiej będzie bronił w najbliższą sobotę z Dominickiem Reyesem na UFC 247. Wygląda na to, że szykuje się ciekawa bitka, bo rywal mistrza jest przekonany, że uda mu się go zdetronizować.