MMA PLJon JonesJon Jones numerem 1 P4P? Legenda sportu wskazuje, co “Bones” powinien zrobić, by wyprzedzić Khabiba

Jon Jones numerem 1 P4P? Legenda sportu wskazuje, co “Bones” powinien zrobić, by wyprzedzić Khabiba

Foto: UFC.com

Jon Jones numerem 1 rankingu P4P? Choć w najnowszej aktualizacji oficjalnych rankingów organizacji UFC, Jonesa wyprzedził niepokonany mistrz wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov, to w środowisku trwa dyskusja na temat tego, któremu z nich miano najlepszego zawodnika bez podziału na kategorie wagowe należy się bardziej.

Khabib po poddaniu Justina Gaethje na UFC 254 najpierw poprosił UFC o umieszczenie go na szczycie rankingu bez podziału na kategorie wagowe, UFC zrobiło to w tym tygodniu, a Jon Jones na samym końcu wydawał się oburzony przeskoczeniem go przez Rosjanina.

Amerykanin w sieci prowadzi kampanię informacyjną, w której umieszcza swoje osiągnięcia nad osiągnięciami Khabiba.

Jon Jones numerem 1 P4P? Legenda sportu wskazuje, co “Bones” powinien zrobić, by wyprzedzić Khabiba

Swoje zdanie na temat numeru 1 rankingu P4P wypowiedział także legendarny Randy Couture.

Były mistrz UFC i legenda sportów walki w rozmowie z TMZ wskazał osiągnięcie, które ostatecznie umieści Jonesa na pierwszym miejscu rankingu P4P w UFC. Osiągnięcie to jest związane oczywiście z przenosinami “Bonesa” do wagi ciężkiej:

“Uważam, że Jon Jones ma podstawy, by sądzić, że jest numerem 1 P4P. Ale żeby to scementować, to musi pójść do wagi ciężkiej, dojść do walki o pas i zdobyć pas mistrzowski wagi. To byłby ostateczny argument do tego, by określić go najlepszym zawodnikiem bez podziału na kategorie wagowe. Wtedy będzie mistrzem dwóch dywizji, który poszedł do wyższej kategorii, bo całkowicie zdominował wagę półciężką przez lata. Przenosinami do wagi ciężkiej, Jon Jones może udowodnić wszystkim, jaki jest fenomenalny – pod względem technicznym i atletycznym.”

Zobacz także:

Jon Jones lepszy od Khabiba? Amerykanin kwestionuje ranking P4P UFC

Czy patrząc na całą zawodową karierę Jon Jones jest lepszy od Khabiba Nurmagomedovowa? Przypominamy, że w tym tygodniu nastąpiła zmiana na szczycie w oficjalnym rankingu najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowej UFC.

Słaba sprzedaż PPV za UFC 254. Galę kupiło mniej ludzi niż walkę Gaethje vs Ferguson!

Słaba sprzedaż PPV za minioną galę UFC 254, na której oglądaliśmy ostatnią walkę w karierze Khabiba Nurmagomedovowa. Rosjanin w walce wieczoru imprezy pokonał przez poddanie w drugiej rundzie Justina Gaethje i po odniesieniu 29 zawodowej wygranej w karierze ogłosił zakończenie kariery w UFC.