MMA PLUFCJon Jones nie dla Jana Błachowicza! Polak poznał rywala na następną walkę w UFC!

Jon Jones nie dla Jana Błachowicza! Polak poznał rywala na następną walkę w UFC!

NIestety, to nie Jon Jones (25-1, 1 N/C) będzie najbliższym rywalem najlepszego polskiego półciężkiego – Jana Błachowicza (24-8). Polak w swoim najbliższym starciu w oktagonie UFC zmierzy się z Ronaldo “Jacare” Souzą (26-7). Ta wojna polsko-brazylijska została walką wieczoru gali UFC on ESPN+ 22, która 16 listopada odbędzie się w Sao Paulo.

Oznacza to, że Polak niestety nie będzie walczył o najwyższy laur w amerykańskiej organizacji UFC, jakim jest pas mistrzowski.

Polak jest po efektownym znokautowaniu Luka Rockholda, co wg wielu mogło dać Błachowiczowi walkę o pas UFC. Jednakże UFC postanowiło zestawić naszego rodaka z niebezpiecznym Brazylijczykiem, który co prawda wygrał dwa razy w ostatnich czterech pojedynkach, ale aż trzykrotnie został za te pojedynki nagradzany bonusami.

Co ciekawe, Jan Błachowicz kolejny raz będzie weryfikował zawodnika, który przychodzi do dywizji półciężkiej ze średniej. Ostatni rywal Polaka – Luke Rockhold także przed starciem z Błachowiczem walczył w dywizji średniej.