MMA PLUFCJon Jones do Dominicka Reyesa: Podobnie jak Daniel Cormier, jesteś tylko pionkiem

Jon Jones do Dominicka Reyesa: Podobnie jak Daniel Cormier, jesteś tylko pionkiem

Mistrz wagi półciężkiej UFC i uznawany za najlepszego zawodnika bez podziału na kategorie wagowe Jon Jones (25-1, 1 N/C) jest przekonany o tym, że wygra swoją najbliższą walkę w obronie tytułu.

Jones zmierzy się z niepokonanym dotąd Dominickiem Reyesem (12-0) na gali UFC 247 w Houston, która odbędzie się 8 lutego. Swojego przeciwnika traktuje jednak tylko jako kolejną część układanki, czego dowiódł podczas specjalnej konferencji prasowej promującej nadchodzącą galę z jego udziałem:

“Jesteś tylko pionkiem w tej grze. Mówiłem to od dawna. Tak jak Daniel Cormier, jak pozostali zawodnicy dywizji półciężkiej, jesteś tylko pionkiem w tej grze.

Jesteś częścią puzzli, które układam. Staram się być świetny, staram się zbudować swoją legendą, a Ty jesteś tylko częścią tego planu. Niewielką częścią na dodatek.”

Dominick Reyes w swojej ostatniej walce w oktagonie znokautował byłego mistrza wagi średniej Chrisa Weidmana, ale zwycięstwo to nie zrobiło na Jonesie większego wrażenia:

“Jesteś tym, który mnie pokona? Znokautowałeś Chrisa Weidmana, ale on był nokautowany wiele razy. Dobra robota. Ja nie muszę nokautować rywali. Twoją jedyną szansą na wygranie ze mną, jest złapanie mnie lewym sierpem. Tylko tyle. Ja mogę poddać, mogę pójść w zapasy, mogę kopnąć cię na śmierć. Zamierzam cię złapać. Idę po ciebie, Dominicku. Jesteś jednowymiarowym gościem. Widzieliśmy to wszyscy. Tylko lewy sierp, masz tylko lewy sierp.”