MMA PLJan BłachowiczJon Jones chce walki z Błachowiczem. Jest odpowiedź Polaka!

Jon Jones chce walki z Błachowiczem. Jest odpowiedź Polaka!

Stało się! Wczorajszej nocy Jan Błachowicz (27-8-0) został drugim w historii polskim mistrzem UFC. W co-main evencie gali UFC 253 zwyciężył przez techniczny nokaut z faworyzowanym Dominickiem Reyesem (12-2-0).

Zaraz po walce do obozu Polaka zaczęły spływać gratulacje z całego świata. Słowa uznania dla wyczynu Cieszyńskiego Księcia wyraził również Jon Jones. (26-1-0)

Ten sympatyczny tweet nie był jednak końcem wczorajszej aktywności Jonesa. Dosyć szybko zaproponował, że może wrócić do dywizji półciężkiej i odebrać pas Błachowiczowi.

Mielibyście coś przeciwko gdybym wrócił i szybko odebrał swój pas ?

Błachowicz szybko odpowiedział na zaczepkę Bonesa. Polak krótko skwitował zaczepkę Amerykanina

Idź przynudzać gdzie indziej

Podobne utarczki słowne mieliśmy okazję śledzić w ostatnich miesiącach. Wydawało się wówczas, że to Jon Jones będzie rywalem Błachowicza w walce o pas. Być może tym razem jest to wstęp do walki Cieszyńskiego Księcia z byłym mistrzem.

Z kim następna walka Błachowicza?

Oprócz Jonesa, jako najbardziej prawdopodobnych rywali dla Jana Błachowicza wymienia się Israela Adesanyę (20-0-0) i Thiago Santosa (21-7-0). Mistrz kategorii średniej od dawna zapowiada chęć spróbowania swoich sił w wyższej kategorii wagowej. Santos jest z kolei sklasyfikowany na drugim miejscu w rankingu wagi półciężkiej UFC. Jeśli wiec wygra swoją listopadową walkę, to będzie naturalnym pretendentem do tytułu mistrzowskiego.

Dlaczego nie doszło do walki Błachowicz – Jones ?

Jon Jones jest poprzednim mistrzem UFC w wadze półciężkiej. Do niedawna wydawało się, że to właśnie Bones będzie rywalem Błachowicza w mistrzowskim pojedynku. W ostatnich miesiącach dała jednak o sobie znać nieprzewidywalna natura Amerykanina. Jones nie mógł dojść do porozumienia z Daną Whitem w kwestiach finansowych. Spekulował nawet o swoim odejściu z UFC. Ostatecznie, w maju zwakował pas mistrza w kategorii do 93 kilogramów.

Zobacz także:

Jon Jones zareagował na zwycięstwo Błachowicza! Zaskakujące słowa byłego mistrza!

Jon Jones zareagował na zwycięstwo Jana Błachowicza na minionej gali UFC 253, po którym Polak sięgnął po pas mistrzowski wagi półciężkiej. “Bones” wysłał zaskakująco miłą wiadomość.

Bonusy po UFC 253 rozdane: Jan Błachowicz nagrodzony!

Bonusy po minionej gali UFC 253 rozdane! Jan Błachowicz został nagrodzony przez amerykańską organizację dodatkowymi pieniędzmi za znokautowanie Dominicka Reyesa!