MMA PLProfessional Fighters LeagueByły mistrz FEN oraz zawodnik KSW jednym z potencjalnych rywali Marcina Helda w turnieju o milion dolarów!

Były mistrz FEN oraz zawodnik KSW jednym z potencjalnych rywali Marcina Helda w turnieju o milion dolarów!

Kolejny świeży nabytek w trzecim sezonie turnieju PFL! Jak przed chwilą oficjalnie ogłosił na swoim profilu na instagramie, do obsady kategorii lekkiej dołączy Joilton Santos (MMA 34-8). Dołączy on tym samym do grona potencjalnych rywali Polaka, Marcina Helda, w wyścigu o milion dolarów.

Santos może być dobrze znany Polskim fanom. 27 letni Brazylijczyk dwukrotnie bił się na galach największych organizacji w Polsce. W 2016, na FEN 14 jednogłośną decyzją sędziów pokonał on na punkty Romana Szymańskiego, zdobywając pas mistrzowski wagi lekkiej. Trzy lata później zadebiutował w KSW, gdzie podczas londyńskiej gali musiał uznać wyższość byłego mistrza wagi półśredniej, Dricusa Du Plessisa. Ostatni raz w klatce trenującego w Dusseldorfie zawodnika mogliśmy oglądać 1 lutego, gdzie na gali HCC 21 pokonał Hernando Rezende.

Trzeci sezon PFL rozpocznie się 21 Maja. W kategorii lekkiej, poza wspomnianymi Santosem i Heldem, wystapią między innymi: dwukrotny mistrz Nathan Schulte, zeszłoroczny finalista Loik Radzhabov czy weterani MMA jak Chris Wade czy Johnny Case.