Według informacji portalu MMA-Today organizacja UFC pracuje nad zestawieniem w kategorii lekkiej na galę UFC on FOX 26: John Makdessi (14-6) vs. Abel Trujillo (15-7, 1 N/C). Gala będzie mieć miejsce 16 grudnia w Winnipeg w Kanadzie.

Zawodnicy mieli już ze sobą walczyć w kwietniu 2015 roku na UFC 186, który jednak nie doszedł do skutku ze względu na kontuzję Trujillo.

Makdessi po raz kolejny zawalczy w swojej ojczyźnie. W ostatnim pojedynku, również na kanadyjskiej ziemi, w grudniu zeszłego roku na UFC 206 w Toronto uległ przrez nokaut w pierwszej rundzie Lando Vannacie (9-2-1). Łącznie dla UFC stoczył już 13 walk, z czego 7 wygrał.

Dla Trujillo będzie to natomiast 11. pojedynek w UFC. Z dotychczasowych dziesięciu, jeden został zweryfikowany jako no-contest (Trujilo uderzył rywala nieintencjonalnie nielegalnym kolanem – przyp red.), a poza tym jedynie trzy to porażki. „Killa” przegrywał jednak z czołowymi zawodnikami swojej dywizji jak Khabib Nurmagomedov (24-0) czy obecny tymczasowy mistrz Tony Ferguson (23-3).  Ostatnia porażka została doznana natomiast w lutym tego roku na UFC Fight Night 104. Trujillo został wtedy poddany w 3. rundzie duszeniem brabo przez Jamesa Vicka (11-1). Był to jego ostatni pojedynek w UFC, tak więc on, podobnie jak rywal, zamierza na grudniowej gali powrócić na zwycięska ścieżkę.

Pitbull Sports