MMA PLONE ChampionshipJohn Lineker znokautował byłego mistrza ONE Championship [WIDEO]

John Lineker znokautował byłego mistrza ONE Championship [WIDEO]

Foto: ONE Championship

Za nami gala ONE Championship: Inside the Matrix 3 w Singapurze. Kolejną walkę w nowej organizacji wygrał John Lineker (33-9).

De facto gala ONE Championship: Inside the Matrix odbyła się już w piątek 30 października. Pierwszą część wydarzenia (z czterema walkami o pas pokazano na żywo), zaś kolejne trzy części oglądamy z odtworzenia co tydzień.

Cała walka:

Zakończenie pojedynku:

W walce wieczoru Lineker podjął byłego mistrza kategorii koguciej ONE Championship Kevina Bellingona (20-8). Były zawodnik UFC zakończył pojedynek w drugiej rundzie. Brazylijczyk najpierw trafił mocnym podbródkowym a następnie poprawił kilkoma ciosami w parterze sprawiając, że sędzia przerwał walkę.

“Hands of Stone” wygrał już drugą walkę u swojego nowego azjatyckiego pracodawcy. Wcześniej Lineker pokonał bowiem jednogłośną decyzją Tadżyka Muina Gafurova. Brazylijczyk nie ukrywa, że jego celem jest zdobycie mistrzowskiego pasa. Obecnie w kategorii koguciej (w przypadku ONE jest tam limit 145 funtów – przyp. red.) mistrzem jest rodak Linekera – Bibiano Fernandes (24-4).

John Lineker to doświadczony zawodnik, który obecnie ma na koncie aż 42 zawodowe walki. W 2011 roku wygrał pas brazylijskiej organizacji Jungle Fight po czym trafił do UFC. Tam występował zarówno w kategorii muszej jak i koguciej. Jego bilans w UFC to 12 zwycięstw i 4 porażki.

ONE Championship: Inside the Matrix 3 – wyniki:

145 lb: John Lineker (33-9) pok. Kevin Belingon (20-8) przez TKO (ciosy), Runda 2, 1:16
141 lb: Geje Eustaquio (14-8) pok. Song Min Jong (11-8) przez jednogłośną decyzję
185 lb: Murad Ramazanov (10-0) pok. Hiroyuki Tetsuka (9-4) przez jednogłośną decyzję
205 lb: Fan Rong (14-2) pok. Yuri Simoes (0-1) przez jednogłośną decyzję
125 lb: Hiroba Minowa (12-2) pok. Lito Adiwang (11-3) przez niejednogłośną decyzję

Zobacz także:

Zawodnik UFC miał spotkanie z UFO! Zwariował?

Szalony Diego Sanchez ponownie zaskakuje. Zawodnik UFC tym razem w mediach społecznościowych powiedział, że widział UFO…

Juras przeszedł koronawirusa! Jak to znosił?

Łukasz Jurkowski w mediach społecznościowych poinformował, że ma już za sobą koronawirusa. Coraz więcej przypadków w środowisku MMA. Zobaczcie jak ”Juras” znosił tą chorobę