John Dodson vs. Petr Yan na UFC on ESPN+ 3 w Pradze

Foto: Esther Lin, MMA Fighting
Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Niezwykle ciekawy pojedynek w kategorii koguciej dodano do rozpiski gali UFC on ESPN+ 3, która 23 lutego odbędzie się w czeskiej Pradze. Zmierzą się tam John Dodson (20-10) i Petr Yan (11-1).

O zestawieniu potwierdzonym przez wiele źródeł poinformował Ariel Helwani z ESPN.

Wcześniej Yan sam poinformował o nowej umowie z UFC, która będzie obejmować 4 walki. Przy okazji zostało podpisane porozumienie na kolejną walkę.

W tej chwili Dodson jest sklasyfikowany na 8. miejscu w rankingu kategorii, koguciej, Yan jest z kolei 14.

John Dodson to były pretendent do pasa kategorii muszej. Dwukrotnie musiał jednak uznać wyższość Demetriousa Johnsona (27-3-1). Po przejściu do kategorii koguciej „The Magician” radzi sobie ze zmiennym szczęściem notując trzy zwycięstwa i trzy porażki. W ostatnim pojedynku na UFC 228 po jednogłośnej decyzji sędziowskiej lepszy okazał się Jimmie Rivera (22-2).

Petr Yan to z kolei były mistrz wagi koguciej ACB. Dla organizacji UFC wygrał już trzy pojedynki. W ostatniej walce na UFC 232 pokonał przez techniczny nokaut Douglasa Silvę de Andrade (25-3, 1 N/C). Korner Brazylijczyka nie dopuścił go do trzeciej rundy. Po tej wygranej „No Mercy” zadebiutował w czołowej „15” dywizji koguciej.

W walce wieczoru gali w Pradze wystąpi Jan Błachowicz (23-7). Rywalem Polaka będzie Brazylijczyk Thiago Santos (20-6).