MMA PLUFCJoe Rogan skrytykował sędziego, który w walce Jones vs. Reyes punktował 49:46

Joe Rogan skrytykował sędziego, który w walce Jones vs. Reyes punktował 49:46

Komentator UFC, Joe Rogan nie jest zadowolony z punktacji w walce wieczoru minionej gali UFC 247, w której to Jon Jones (26-1, 1 N/C) decyzją sędziów wypunktował Dominicka Reyesa (12-1) serwując mu pierwszą porażkę w zawodowej karierze.

Rogan wyraził swoją frustrację z powodu punktacji tej walki, która wg sędziów wyglądała następująco: dwójka punktujących przyznała zwycięstwo Jonesowi w stosunku 48:47, a jeden z sędziów punktował 49:46.

I tego trzeciego sędziego – Joe’a Soliza, Rogan skrytykował za zbyt jednostronne punktowanie starcia:

“Nie chcę się z tym kłócić. Nie mogę być zły. Robiłem to już wiele razy. Ale dla każdego, kto myśli, że Jones wygrał rundy w stosunku 4-1, to niech wie, że jest szalony. Każda osoba, która tam myśli jest szaleńcem.

Dominick Reyes dał piekielnie dobrą walkę tej nocy. A brak szacunku podyktowany taką punktacją, to jest coś szalonego.”

Joe Rogan nie tylko w walce Jonesa z Reyesem był zły na punktowanie sędziego Soliza. Wcześniej także krytykował punktafjcę w walce z karty wstepnej gali UFC 247, w której to Jonathan Martinez przegrał z Andre Ewellem niejednogłośną decyzją sędziów. W tej walce sędzia Joe Soliz punktował 30:27 dla zwycięzcy starcia, co wywołało sporą krytykę wśród społeczności oglądającej zmagania w Houston.