MMA PLUFCJoanna Jędrzejczyk zdradziła kolejną walkę: To duże starcie dla UFC, a ja chcę za nią dużo pieniędzy

Joanna Jędrzejczyk zdradziła kolejną walkę: To duże starcie dla UFC, a ja chcę za nią dużo pieniędzy

Foto: sport.onet.pl
Foto: sport.onet.pl

Była mistrzyni UFC Joanna Jędrzejczyk (16-4) jest przekonana, że jej kolejna walka w oktagonie będzie wielkim starciem dla całej amerykańskiej organizacji i w związku z tym Polka liczy na duży zarobek.

W marcu Jędrzejczyk po fenomenalnej walce przegrała niejednogłośną decyzją sędziowską z Weili Zhang (22-1) i nie odebrała Chince pasa mistrzowskiego wagi słomkowej. Starcie to za to zostało nagrodzone bonusem za “walkę wieczoru”, ale jest też murowanym kandydatem do walki o miano “walki roku” w całym MMA.

W rozmowie z portalem MMAjunkie.com, Jędrzejczyk przyznała, że rewanż między nią a Zhang to dla UFC obecnie wielka walka i sama chce do niej doprowadzić jak najszybciej:

“Jestem szczęśliwa, że mogłam dać ludziom to, czego chcą. Włożyłam mnóstwo pracy w obóz przygotowawczy i przez kilka tygodni przeszłam piekło. To była prawdopodobnie jedna z moich najlepszych walk w karierze, ale jestem dumna z każdej jednej. To jednak byłą wojna. Wiem, że udzie chcą zobaczyć rewanż i ja też tego chcę.

Chcę wielkich pieniędzy. To, do czego dążę. Ta walka zrobi wielką kasę i chcę, by kawałek z tego tortu przypadło też mi. To wielkie starcie. Nie byłyśmy główną walką, ale stoczyłyśmy piekielne starcie. Ludzie uwielbiają to oglądać. To wielka rzecz, a takie są doceniane.”

Jędrzejczyk nie ukrywa, że zaraz po walce myślała o długiej przerwie od startów, ale szybko tę myśl z głowy przegoniła:

“Kilka tygodni po walce wciąż myślałam, że zrobię sobie 12-miesięczną przerwę. Ale kilka dni temu napisałam do Dany White;a wiadomość, że chcę kolejną walkę.

UFC potrzebuje teraz wielkich walk, a rewanż z Weili Zhang taką wielką walką będzie. Potrzebują zrobić pieniądze, a my je gwarantujemy.”