“Joanna Jędrzejczyk zawsze powtarza, że będę kolejną mistrzynią”

Zawodniczka wagi muszej organizacji Bellator MMA jednoznacznie stwierdziła, że była mistrzyni wagi słomkowej UFC Joanna Jędrzejczyk (16-4) jest dla niej wzorem do naśladowania, a i Polka nie szczędziła pochwał w jej kierunku.

Valerie Laureda (2-0) ma zaledwie 21 lat i walczy w drugiej największej organizacji MMA w Stanach Zjednoczonych. Na codzień natomiast trenuje w American Top Team i była jedną z głównych sparingpartnerek Joanny Jędrzejczyk w przygotowaniach Polki do walki z Weili Zhang na UFC 248.

O walce Polki z Chinką, której stawką był pas mistrzowski wagi słomkowej UFC i którą bardzo osobiście przeżyła, Laureda opowiedziała w podcaście MMAfighting.com What the Heck i przyznała, że Jędrzejczyk twierdzi, że w przyszłości Laureda zostanie mistrzynią świata:

“Robiłam każdy sparing z Joanną podczas jej obozu przed walką z Zhang. Byłam jej główną sparingpartnerką. Widząc to, ile ona mi daje, to chciałam włożyć wszystko co mogę w te przygotowania. Wiem, że potrzebowała mnie, więc dawałam z siebie wszystko. Ta walka była dla mnie bardziej emocjonalna niż jakakolwiek inna. Razem trenowałyśmy, razem płakałyśmy na macie, wracałam do domu z wielkimi siniakami.

Między nami jest inna więź. Wcześniej nigdy nie trenowałam z kimś, kto trenuje tak jak Joanna. Ale rozumiemy się. Możemy siebie przeklinać, a po treningach się przytulić. Oddałam jej 100% siebie i oglądanie jej w oktagonie to dla mnie coś wspaniałego. Uwielbiam ją i dziękuję za wiele rad, które mi przekazuje. Zawsze mówi mi, że będę następną mistrzynią.”