MMA PLBellator“Joanna Jędrzejczyk zawsze powtarza, że będę kolejną mistrzynią”

“Joanna Jędrzejczyk zawsze powtarza, że będę kolejną mistrzynią”

Zawodniczka wagi muszej organizacji Bellator MMA jednoznacznie stwierdziła, że była mistrzyni wagi słomkowej UFC Joanna Jędrzejczyk (16-4) jest dla niej wzorem do naśladowania, a i Polka nie szczędziła pochwał w jej kierunku.

Valerie Laureda (2-0) ma zaledwie 21 lat i walczy w drugiej największej organizacji MMA w Stanach Zjednoczonych. Na codzień natomiast trenuje w American Top Team i była jedną z głównych sparingpartnerek Joanny Jędrzejczyk w przygotowaniach Polki do walki z Weili Zhang na UFC 248.

O walce Polki z Chinką, której stawką był pas mistrzowski wagi słomkowej UFC i którą bardzo osobiście przeżyła, Laureda opowiedziała w podcaście MMAfighting.com What the Heck i przyznała, że Jędrzejczyk twierdzi, że w przyszłości Laureda zostanie mistrzynią świata:

“Robiłam każdy sparing z Joanną podczas jej obozu przed walką z Zhang. Byłam jej główną sparingpartnerką. Widząc to, ile ona mi daje, to chciałam włożyć wszystko co mogę w te przygotowania. Wiem, że potrzebowała mnie, więc dawałam z siebie wszystko. Ta walka była dla mnie bardziej emocjonalna niż jakakolwiek inna. Razem trenowałyśmy, razem płakałyśmy na macie, wracałam do domu z wielkimi siniakami.

Między nami jest inna więź. Wcześniej nigdy nie trenowałam z kimś, kto trenuje tak jak Joanna. Ale rozumiemy się. Możemy siebie przeklinać, a po treningach się przytulić. Oddałam jej 100% siebie i oglądanie jej w oktagonie to dla mnie coś wspaniałego. Uwielbiam ją i dziękuję za wiele rad, które mi przekazuje. Zawsze mówi mi, że będę następną mistrzynią.”