MMA PLCiekawostkiJoanna Jędrzejczyk wspiera Strajk kobiet: Bądźmy razem! Bez podziałów!

Joanna Jędrzejczyk wspiera Strajk kobiet: Bądźmy razem! Bez podziałów!

Foto: Facebook/ Joanna Jędrzejczyk

Była mistrzyni wagi słomkowej UFC Joanna Jędrzejczyk wspiera Strajk kobiet! To druga zawodniczka z najwyższej półki mieszanych sztuk walki – po Karolinie Kowalkiewicz – która publicznie wsparła Strajk kobiet.

W całej Polsce od piątku widoczne są publiczne manifestacje sprzeciwu wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z konstytucją. Konstytucja bowiem chroni życie każdego obywatela Rzeczpospolitej Polskiej.

Wiele kobiet nie zgadza się z taką interpretacją Trybunału Konstytucyjnego twierdząc, że teraz będą zmuszane do rodzenia dzieci zniekształconych, śmiertelnie chorych lub płodów, które bezpośrednio zagrażają ich życiu.

Joanna Jędrzejczyk wspiera Strajk kobiet: Bądźmy razem! Bez podziałów!

Jędrzejczyk w mediach społecznościowych oficjalnie wsparła Strajk kobiet zaznaczając, że społeczeństwo musi być razem i to bez podziałów na płeć, wyznanie czy orientację seksualną.

Oto cały wpis Polki:

“Bądźmy silni!✊🏼Bądźmy zjednoczeni!✊🏼 Bądźmy razem!✊🏼 Bez podziałów na płeć, wyznanie czy orientacje!🙏🏼#strajkkobiet

⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️🇵🇱. Bądźmy silni!✊🏼Bądźmy zjednoczeni!✊🏼 Bądźmy razem!✊🏼 Bez podziałów na płeć, wyznanie czy…

Posted by Joanna Jedrzejczyk on Tuesday, October 27, 2020

Zobacz także:

Marian Ziółkowski do Szymańskiego: Zobaczysz jak bardzo zmieniłem się od tego czasu!

Kategoria lekka w KSW nie ma swojego mistrza. Po odejściu Mateusza Gamrota do UFC pas dywizji do 70 kilogramów czeka na nowego właściciela. Kto nim zostanie?

Wraca Dominick Reyes! Zmierzy się w walce wieczoru z niebezpiecznym Czechem!

Po porażce z Janem Błachowiczem, do oktagonu UFC wraca Dominick Reyes. Amerykanin poznał szczegóły swojej kolejnej walki. I szykują się naprawdę duże emocje!

Trzydziestu zawodników Bellatora bez kontraktu! W gronie Frank Mir, Roy Nelson, Jon Fitch czy Rafael Carvalho

Trzydziestu zawodników Bellatora bez kontraktu! Druga największa organizacja MMA w Stanach Zjednoczonych może pożegnać się z wieloma cenionymi twarzami! Wszystko przez wygaśnięcie lub rozwiązanie kontraktu między organizacją a zawodnikami.