MMA PLJoanna JędrzejczykJoanna Jędrzejczyk wraca! Będzie druga odsłona “najlepszej walki w historii kobiecego MMA”!

Joanna Jędrzejczyk wraca! Będzie druga odsłona “najlepszej walki w historii kobiecego MMA”!

Była mistrzyni wagi słomkowej UFC i jedna z najlepszych kobiet walczących kiedykolwiek w MMA – Joanna Jędrzejczyk wraca do startów! Polka przekazała nazwisko swojej następnej rywalki podczas Noworocznej Nocy Kanału Sportowego w Hotelu Arłamów, gdzie odebrała statuetkę za “Kameleona Roku 2021”.

Joanna Jędrzejczyk

Jędrzejczyk nie walczyła od marca 2020 roku. Wówczas to na gali UFC 248 przegrała niejednogłośnie na punkty z ówczesną mistrzynią – Weili Zhang. Starcie pań zostało okrzyknięte w środowisku “najlepszą walką w historii kobieciego MMA”.

Joanna Jędrzejczyk wraca! Będzie druga odsłona “najlepszej walki w historii kobiecego MMA”!

Teraz szykuje się druga odsłona tej rywalizacji. Joanna Jędrzejczyk zaznaczyła, że chce wrócić do oktagonu w pierwszej połowie tego roku, a jej rywalką ma być właśnie Weili Zhang:

“Wracam i walczę z numerem 1. Prawdopodobnie to będzie Weili Zhang. Myślałam, że to będzie Carla Esparza, ale Dana nie chciał dać jej tej walki, bo już mam to potwierdzone, że to Carla jest następna do walki mistrzowskiej z Rose Namajunas. Jest też Rodriguez, która też walczy w marcu z Chinką Yan i zostaje Weili Zhang. A ja nie widzę innej walki niż ta. Dana White złożył mi obietnicę walki o pas mistrzowski, tylko, że miałaby się ona odbyć w listopadzie, w grudniu, a ja nie chcę czekać, chcę walczyć już teraz.”

Zobacz także:

Gamrot o dopingu: To ciężki temat, każde słowo może być użyte przeciwko Tobie!

Doping w świecie sportów walki to problem, który od wielu lat towarzyszy profesjonalistom, ale również amatorom. Zawodnicy używają dodatkowego wspomagania dla uzyskania lepszych wyników, głównie fizycznych. Czy kiedyś uda się całkowicie zwalczyć tę bolączkę?

Ktoś mówił o rekordach? Zawodnik postanowił, że stoczy dwie walki w jednym tygodniu!

Mieliśmy już przypadki zawodników którzy toczyli kilka walk w miesiącu, Mateuszowi Murańskiemu udało się nawet stoczyć dwa starcia jednego dnia. Jeśli jednak mowa o sportowcach, to Michal Plesnik wyrasta nam na rekordzistę.

Nagrody MMA.pl 2021 POLSKA: Poddanie Roku – Sebastian Przybysz broni pasa odwrotnym trójkątem! [WIDEO]

Sebastian Przybysz zaliczył bardzo udany rok. Najpierw zdobył pas wagi koguciej a następnie go obronił I to naprawdę efektownie.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis