MMA PLCiekawostkiJoanna Jędrzejczyk w przyszłości chce zostać ministrem sportu

Joanna Jędrzejczyk w przyszłości chce zostać ministrem sportu

Foto: Joanna Jędrzejczyk Facebook

Joanna Jędrzejczyk (16-3)  w marcu przyszłego roku stanie przed kolejną szansą walki o pas kategorii słomkowej UFC. Polka skupia się obecnie wyłącznie na tym pojedynku, jednak ma bardzo ciekawe plany na przyszłość.

Jędrzejczyk już 7 marca w co-main evencie gali UFC 248 w Las Vegas podejmie Chinkę Weili Zhang (20-1). Polska zawodniczka będzie mogła odzyskać tytuł, którego posiadaczką była w latach 2015-2017.

Była mistrzyni była gościem Odety Moro w programie Onet RANO. Jędrzejczyk mówiła m.in. o swoich najbliższych planach. Zaraz na początku nowego roku zamierza ona wylecieć do Stanów Zjednoczonych i rozpocząć mocne przygotowania do mistrzowskiego pojedynku.

“2 stycznia lecę do Stanów, gdzie zaczynam takie mocne przygotowania, bo już jestem w treningu. 2 stycznia lecę na Florydę i będę miała 9 tygodni na przygotowania. Bardzo się cieszę, nie mogę się doczekać. To jest walka, na którą bardzo czekam i ten sukces 7 marca będzie ogromny. Będzie on dla mnie znaczył dużo więcej niż cała dotychczasowa kariera. A później zaplanuję. Zobaczę, w którym kierunku pójdę. Chociaż będę się chciała nacieszyć tym nowym pasem, nowym “dzieciątkiem”.”

Podczas jazdy panie mijały m.in ministerstwo sportu. Na pytanie czy Jędrzejczyk w przyszłości chciałaby zostać ministrem sportu odpowiedziała twierdząco. Zawodniczka uważa, że silne kobiety potrzebne są na kluczowych stanowiskach w polskim sporcie.

“Tak, bardzo. Padło kilka nazwisk. Fajnie, że kobieta będzie ministrem sportu (Danuta Dmowska-Andrzejuk – przyp. red.), ale wiem, że była Otylia Jędrzejczak, Monika Pyrek.. […] Byłam jakiś czas temu na takiej konferencji niedużej pod PKOL-em i jest tam Komitet Kobiet w Sporcie. To jest coś czym chcę się w przyszłości zainteresować, bo jest zapotrzebowanie na silne kobiety w ministerstwie czy PKOL-u. […] Może do polityki mnie nie ciągnie, ale myślę, że Ministerstwo Sportu jest bardzo ważne w naszym kraju. Ale myślę, że to nie jest jak Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Zdrowia czy Szkolnictwa, które wzbudzają tak bardzo dużo kontrowersji również w tych czasach.”

Ponadto Joanna Jędrzejczyk mówiła też co niec o życiu prywatnym czy planowanym meczu charytatywnym u Kuby Błaszczykowskiego. Całą rozmowę można obejrzeć na poniższym wideo.

Joanna Jędrzejczyk w Onet RANO: