MMA PLUFCJoanna Jędrzejczyk przed UFC 248: Weili Zhang jeszcze nie walczyła z kimś takim jak ja

Joanna Jędrzejczyk przed UFC 248: Weili Zhang jeszcze nie walczyła z kimś takim jak ja

Joanna Jędrzejczyk (16-3) stanie przed szansa ponownego zdobycia pasa mistrzowskiego wagi słomkowej. Polka w jednej z walk wieczoru gali UFC 248 zmierzy się z aktualną mistrzynią Weili Zhang (20-1) i zamierza Chinkę zdetronizować.

32-letnia Jędrzejczyk w przeszłości broniła pas mistrzowski wagi słomkowej aż pięciokrotnie. Wówczas pokonać jej nie mogły m.in. Jessica Andrade, Karolina Kowalkiewicz czy Claudia Gadelha. Dokonała tego dopiero Rose Namajunas, z którą Jędrzejczyk przegrała dwukrotnie.

Teraz, przez walką z Zhang, Jędrzejczyk zapewnia, że ma w sobie największy głód triumfu w karierze:

“Od kiedy straciłam pas mistrzowski, to nie miałam większej obsesji zostania mistrzynią niż teraz. Dzięki pasowi możesz zachowywać się jak mistrzyni. Możesz być mistrzynią. Ja dotarłam do elity i to nie raz, a sześć razy. Tęsknię za tym.

Jestem w tej branży 17 lat, jestem wielokrotną mistrzynią Muay Thai i Europy, sześciokrotną mistrzynią UFC, ale zwycięstwo 7 marca na UFC 248 będzie największą wygraną w mojej karierze. To przebije wszystkie osiągnięcia.”

Jędrzejczyk jest na tyle zmotywowana przed sobotnią konfrontacją, że zapewnia, iż Chinka nie mierzyła się nigdy z rywalką o jej klasie:

“Uważam, że Jessica Andrade, kiedy walczyła z Zhang nie była w najlepszej formie. Z tego co słyszałam, miała spore problemy ze zbijaniem wagi w Chinach. Nie mogła skupić się na prawidłowym zbijaniu wagi, a potem na walce. To byłą zupełnie inna Jessica Andrade.

Ale Zhang została mistrzynią i ma pas. Trenuje ciężko i jest bardzo silną zawodniczką. Ale jeszcze nie walczyła z kimś takim jak ja.”