Joanna Jędrzejczyk po walce Namajunas vs. Andrade: Głowa do góry Rose!

W walce wieczoru gali UFC 237 w Rio de Janeiro Rose Namajunas (8-4) zmierzyła się z Jessicą Andrade (20-6). Na szali pojedynku wisiał pas wagi słomkowej, który dzierżyła Amerykanka. Lepsza okazała się Brazylijka, która w niezwykle efektowny sposób znokautowała rywalkę.

Pojedynek trwał niecałe dwie rundy. Namajunas dobrze rozpoczęła pojedynek i rozcięła twarz Andrade już w pierwszych minutach. Amerykanka ruszyła i spróbowała poddać przeciwniczkę, lecz jej się to nie udało. Minutę przed końcem rundy zdołała jeszcze obalić Brazylijkę.

Drugą odsłonę obie zaczęły agresywnie, nie brakowało ostrych wymian. Jessica wiedziała, że pierwsza rudna nie należała do niej i postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Andrade rzuciła się na ówczesną mistrzynię, zasypała ciosami i zepchnęła pod siatkę. Właśnie w tej części oktagonu doszło do niecodziennego nokautu. Brazylijka rzuciła rywalką o matę, która uderzyła centralnie głową i padła nieprzytomna.

Na hali zapanował zgiełk, a z ust spikera usłyszeliśmy „And New!”. Jessica Andrade została nową mistrzynią UFC wagi słomkowej. Co ciekawe, obie panie poprzednią walkę toczyły z… Polkami! Brazylijka w eliminatorze szybko znokautowała Karolinę Kowalkiewicz podczas UFC 228.

Natomiast Rose do tego starcia przystępowała po 13 miesiącach przerwy. Wcześniej Amerykanka mierzyła się dwa razy pod rząd z Joanną Jędrzejczyk. Za pierwszym razem Namajunas znokautowała olsztyniankę i odebrała jej tytuł, a następnie skutecznie się obroniła. Na UFC 237 pochodząca z Millwaukee zawodniczka nie miała już tylu powodów do radości.

Wcześniej wspominana Joanna Jędrzejczyk postanowiła pocieszyć byłą czempionkę i pogratulować nowej mistrzyni na twitterze:

„Głowa do góry Rose! Zrobiłaś to w najlepszej lidze – w lidze mistrzów UFC, to zostaje na zawsze”

„Świetny występ Jessica! Gratulacje”