MMA PLJoanna JędrzejczykJoanna Jędrzejczyk o usunięciu z rankingów UFC: Oni mnie potrzebują! Zarabiam dla nich duże pieniądze!

Joanna Jędrzejczyk o usunięciu z rankingów UFC: Oni mnie potrzebują! Zarabiam dla nich duże pieniądze!

19 miesięcy – tyle trwa już rozbrat Joanny Jędrzejczyk z klatką Ultimate Fighting Championship. Polka mistrzyni, swój ostatni pojedynek stoczyła na gali UFC 248. W ostatnich dniach federacja UFC usunęła Olsztyniankę z oficjalnym rankingów!

Jędrzejczyk UFC

Już ponad półtora roku czekamy na następną walkę Joanny Jędrzejczyk w UFC. 34-latka, w swoim ostatnim pojedynku – po epickim boju – przegrała przez decyzję sędziów z Weili Zhang. Na szali tego starcia znajdował się pas mistrzowski do 115 funtów. Walka została wybrana walką roku 2020. Wielu ekspertów uważa, że była to najlepsza walka kobiet w historii mieszanych sztuk walki.

„Oni mnie potrzebują. Zarabiam dla nich duże pieniądze”

W ostatnich tygodniach głośno zrobiło się o Joannie po słowach Mariny Rodriguez. Brazylijka była bardzo niezadowolona, że Polka nadal znajduje się w rankingach UFC. Kilka dni temu, modlitwy Rodriguez zostały wysłuchane, ponieważ Jędrzejczyk oficjalne opuściła oficjalne rankingi. W wywiadzie dla Onet.pl, Olsztynianka odniosła się do całej sytuacji.

Tydzień temu awansowałam w rankingu i usunięcie na pewno nie było spowodowane słowami Rodriguez. Oczywiście każdy zawodnik jest ważny dla organizacji, ale za podjęcie takich decyzji odpowiadają tylko organizatorzy. To jest normalna procedura. Zostanę przywrócona do rankingu, kiedy wrócę do oktagonu. To nie będzie miejsce 20., 15., czy 10., tylko to będzie ta sama pozycja. Ja już swoje walczyłam, byłam jedną z najbardziej aktywnych mistrzyń w historii UFC. Pas dzierżyłam przez prawie trzy lata, to był bardzo długi okres, ale są ludzie, którzy muszą dla Dany White’a wykonywać pracę i stąd to usunięcie.

Redaktor zapytał również byłą mistrzynię UFC – czy taka sytuacja w jakiś sposób ją rozczarowała, a może dodatkowo zmotywowała?

Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia, bo rankingi nie walczą. Powrót na pewno będzie wielki. UFC wie, jak ogromną wartością jestem dla tej federacji i organizatorzy nie zrobią walki z zawodniczką poniżej czołowej piątki. Będą chcieli widowiska. Oni mnie potrzebują. Zarabiam dla nich duże pieniądze, ponieważ bardzo dużo ludzi wykupuje na mnie PPV i przychodzi oglądać moje walki. Tym bardziej po tak widowiskowej walce, jaką dałam 19 miesięcy temu.

Na koniec Jędrzejczyk podzieliła się swoją optyką na jej sportową przyszłość.

Do walki planuję wrócić na przełomie marca i kwietnia. W styczniu wracam do Stanów Zjednoczonych. Od półtora miesiąca, właściwie od dwóch ciężko trenuję. Mam bardzo duży progres treningowy, ale poza tym zajmuję się również innymi rzeczami. Ludzie myślą, że dużo wiedzą o osobach znanych, a tak naprawdę nie wiedzą. Mam dużo rzeczy, na których też się skupiam. Kariera sportowca nie trwa wiecznie i bardzo się cieszę, że mam te możliwości i mam na tyle wiedzy, by zajmować się również innymi sprawami. Prowadzę swoją działalność i spółki, inne interesy.

Zobacz także:

Andrzej Wasilewski ostro o PunchDown: Nie widzę w tym żadnego elementu sportu!

Andrzej Wasilewski gwarantuje, że nie jest fanem walk na gołe pięści oraz rywalizacji na liście. Promotor boksu uważa, że nie ma w tym żadnego elementu sportu i powinno to zostać zabronione.

Maciej Kawulski o Bombardierze: Być może w ogóle zakończy się jego przygoda z MMA!

Przygoda Serigne Ousmane Dia (2-1) w KSW zakończy się na jednym pojedynku? Tego nie możemy wykluczyć! Maciej Kawulski jeden z właścicieli największej organizacji w naszym kraju podsumował występ ”Bombardiera”.

”Stormin” zawalczy jeszcze w KSW? Maciej Kawulski zabiera głos: Norman ma żółte papiery!

Norman Parke (28-7-1) zawalczy jeszcze w organizacji KSW? W tej sprawie głos zabrał Maciej Kawulski, który zapewnia, że ”Stormin” jest  osobą bardzo ciężką do współpracy. Problemem może być również wynik ostatniej walki ex zawodnika UFC.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis