MMA PLJan BłachowiczJoanna Jędrzejczyk o szansach Błachowicza na mistrzostwo UFC: Będę czekała na niego na lotnisku!

Joanna Jędrzejczyk o szansach Błachowicza na mistrzostwo UFC: Będę czekała na niego na lotnisku!

Foto: Facebook/ Joanna Jędrzejczyk
Foto: Facebook/ Joanna Jędrzejczyk

Joanna Jędrzejczyk wypowiedziała się o szansach Jana Błachowicza na mistrzostwo organizacji UFC. Polak już niedługo stanie przed szansą zdobycia tytułu mistrzowskiego największej organizacji MMA na świecie. Czy pójdzie drogą Joanny Jędrzejczyk i będzie pierwszym Polakiem w historii, który sięgnął po ten laur?

Polka przez lata była dominatorką dywizji słomkowej UFC i nadal jest jedną z największych gwiazd kobiecego MMA. W rozmowie z SCMP MMA opowiedziała o odczuciach, jakie towarzyszą jej przy okazji starcia jej rodaka – Jana Błachowicza o pas mistrzowski UFC.

Joanna Jędrzejczyk o szansach Błachowicza na mistrzostwo UFC: Będę czekała na niego na lotnisku!

Błachowicz o pas mistrzowski wagi półciężkiej UFC zmierzy się z Dominickiem Reyesem w co-main evencie gali UFC 253, która odbędzie się 26 września.

Zdaniem Jędrzejczyk, która dobrze zna Jana Błachowicza od prawie 18 lat, Cieszynianin ma wszystko, co potrzebne, by sięgnąć po pas UFC:

“Jan ma umiejętności, by zostać mistrzem. Tyle razy już miał walczyć o pas, że czuję, że jest na to gotowy. Trenował ciężko. Minęło trochę czasu od jego ostatniej walki, ale teraz nadszedł ten czas. Żałuję, że nie będzie walczył z Jonem Jonesem, ale walka z Reyesem także jest interesująca.”

Jędrzejczyk ma także radę dla Błachowicza:

“Po prostu idź! Jeśli czujesz zmęczenie, to nie ma ono już znaczenia, kiedy jesteś już na takim etapie. Kiedy Twoje ciało chce się poddać, Ty nie możesz do tego doprowadzić. Idź i trenuj. Musisz być gotowy na wszystko. Jan ma duszę wojownika, jest nim z krwi i kości. Zrobi to! Nie poddawaj się Jan!

Walka o pas daje dodatkową motywację. Dodaje siły, szybkości, wyczucia czasu i mentalu. To super dodatkowa motywacja. Ja natomiast będę czekała na niego na lotnisku, jak wróci po walce. Chociaż mam nadzieję, że uda mi się dotrzeć do Stanów Zjednoczonych i obejrzeć go na żywo.”

Zobacz także:

UFC on ESPN+ 33: Smith vs. Rakic – rozpiska, transmisja, godziny rozpoczęcia gali

W najbliższą sobotę w Las Vegas odbędzie się gala UFC on ESPN+ 33. Kilka pojedynków może być naprawdę interesujących.

Jan Błachowicz przed walką o pas mistrzowski! Jak typujecie?

Polak już pod koniec września stanie przed wielką szansą. Zobaczcie co powiedział ”Cieszyński Książę” w rozmowie z naszym portalem.