MMA PLUFCJoanna Jędrzejczyk o mistrzyni UFC Weili Zhang: Nie jest dobra technicznie

Joanna Jędrzejczyk o mistrzyni UFC Weili Zhang: Nie jest dobra technicznie

Foto: Bloody Elbow

Najbliższa pretendentka do tytułu mistrzowskiego wagi słomkowej Joanna Jędrzejczyk (16-3) gościła w najnowszej audycji podcastu UFC Unfiltered, gdzie opowiedziała o zbliżającej się walce z Weili Zhang (20-1).

Obie panie zmierzą się ze sobą 7 marca na gali UFC 248 w Las Vegas. Stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski wagi słomkowej, który jest w posiadaniu Chinki.

Polka natomiast porównała Zhang do swojej byłej rywalki – Jessiki Andrade, którą pokonała w maju 2017 roku:

“Weili Zhang i Jessica Andrade są bardzo podobnymi zawodniczkami. Idą do przodu, rzucają mocne ciosy, szukają dobrych zapasów, mocnych, silnych zapasów. Nie są one dobre technicznie, ale są bardzo, ale to bardzo silne. Uważam, że moja walka z Weili Zhang będzie podobna do tej, którą stoczyłam z Jessicą Andrade.

Będę musiała skracać dystans, uciekać przed ciosami, zmieniać kąty uderzeń, używać mojego timingu, mojego wzrostu i zasięgu.”

Jędrzejczyk w przeszłości pięciokrotnie broniła pasa mistrzowskiego wagi słomkowej i jest przekonana, że tym razem ponownie sięgnie po najwyższe trofeum w tej dywizji:

“Weili jest duża, naprawdę dużą. Jest dobrą zawodniczką i uderza piekielnie mocno. Ale to ja mam większe doświadczenie, częściej walczyłam w walkach wieczoru i to ja jestem prawdziwą pięciorundową zawodniczką.”