MMA PLJoanna JędrzejczykJoanna Jędrzejczyk kontruje eksperta ESPN: My kobiety, nie potrzebujemy twojego wsparcia

Joanna Jędrzejczyk kontruje eksperta ESPN: My kobiety, nie potrzebujemy twojego wsparcia

Foto: Twitter/ Joanna Jędrzejczyk

Joanna Jędrzejczyk kontruje eksperta ESPN, który wypowiedział swoją opinię na temat kobiecego MMA. W skrócie – jest on przeciwnikiem wpuszczania do oktagonu zawodniczek.

Stephen A. Smith już od jakiegoś czasu krytycznie wypowiada się na temat MMA w wersji kobiecej.  W najnowszym podcaście “Black on the Air” przyznał natomiast, że UFC w ogóle powinno zrezygnować z walk kobiet.

“Nie chcę tego oglądać. Nie chcę patrzeć na walki kobiet z mężczyznami w UFC, choć wiem, że są tam kobiety, które skopią tyłek niejednemu facetowi. Kiedy mam na myśli sporty walki, to nie chcę w nich oglądać kobiet. Po prostu mi się to nie podoba. Nie jestem za tym, aby im tego zabronić, ale zwyczajnie nie podoba mi się to. Kobiety w oktagonie? Nie chcę tego oglądać. Tym bardziej nie chcę oglądać walk kobiet z mężczyznami, a takie pomysły zaczynają się gdzieniegdzie pojawiać.” – mówił Smith.

W kontrze do tych słów wystąpiła była mistrzyni wagi słomkowej i jedna z najbardziej rozpoznawalnych zawodniczek MMA w historii – Joanna Jędrzejczyk.

Polka, która w 2020 roku dała walkę roku w światowym MMA (z Weili Zhang, zakończoną porażką decyzją sędziów) krótko skontrowała eksperta telewizyjnego:

“Doceniam twoją transparentność Stephen Smith. Jednocześnie życzę wszystkim w ESPN – i na całym świecie – pozytywnego spojrzenia na kobiecy sport. Zapewniam też, że my kobiety, nie potrzebujemy twojego wsparcia.” – napisała Jędrzejczyk na Twitterze.

Zobacz także:

Ekspert ESPN: Kobiety w oktagonie? Nie chcę ich tam oglądać!

Ekspert telewizji ESPN Stephen A. Smith ma problem z walkami pań w MMA. “Kobiety w oktagonie? Nie chcę ich tam oglądać” – powiedział w najnowszym podcaście “Black on the Air”.

Krystian K. pseudonim “Tyson” zatrzymany przez CBŚP! W tle zarzut handlu narkotykami

Krystian K. pseudonim “Tyson” zatrzymany przez CBŚP! Portal RMF FM poinformował o zatrzymaniu pięciu mężczyzn powiązanych z grupami kibicowskimi, którzy mieli handlować narkotykami.

Tybura vs Błachowicz w wadze ciężkiej? Czy będzie kolejna walka polsko-polska w UFC?

Kiedyś fani w Polsce emocjonowali się starciem o mistrzowski pas wagi słomkowej UFC między Joanną Jędrzejczyk a Karoliną Kowalkiewicz. Teraz pojawił się pomysł na potencjalną walkę Tybura vs Błachowicz w wadze ciężkiej UFC.