Joanna Jędrzejczyk komentuje porażkę Polaków na Mundialu: Prawdziwi fani powinni być i na dobre i na złe

Wczoraj mecz inauguracyjny na mistrzostwach świata w piłce nożnej w Rosji rozegrała reprezentacja Polski. Kadra prowadzona przez selekcjonera Adama Nawałkę sprawiła kibicom przykrą niespodziankę przegrywając z Senegalem 1:2. Co prawda przed Polakami jeszcze dwa kolejne mecze (z Kolumbią i Japonią), to w naszym narodzie od wczoraj słychać wielki jęk zawodu.

Do sytuacji tej odniosła się była mistrzyni wagi słomkowej UFC, Joanna Jędrzejczyk (14-2), która zaapelowała do kibiców, by ci wspierali kadrę Adama Nawałki nawet w tych gorszych dla nich chwilach:

„Zapewne jesteście smutni po przegranym meczu Polaków, tak jak i ja bo oczywiście chciałam, żeby wygrali ten pierwszy mecz i poszli jak burza dalej, ale słuchajcie – musimy dać im ogromne wsparcie. Prawdziwi fani powinni być i na dobre i na złe. Także pomóżmy im. Już bycie na takich mistrzostwach, na zawodach o takiej randze jest ogromnym wyróżnieniem, dlatego szacunek dla trenera Nawałki i całej kadry.

Ale powinniśmy teraz pokazać tę energię, to wsparcie, pokazać, że piłka nas łączy i że jesteśmy Team Robert i Team inni piłkarze z naszej kadry, także wspierajmy ich i przesyłajmy im dużo energii, bo to nie koniec turnieju. Ja nadal wierzę, że Polacy wyjdą z grupy. Także trzymajmy kciuki za Roberta i innych piłkarzy i pokazujmy to wsparcie.”

🇵🇱. Nadal jesteśmy drużyną!⚽️ Niech niosą nas biało-czerwone barwy🇵🇱🇺🇸. We’re still the team!⚽️ Let the white and red colors rise us up!🇵🇱🥤 OSHEE

Opublikowany przez Joanna Jedrzejczyk Wtorek, 19 czerwca 2018