MMA PLJoanna JędrzejczykJoanna Jędrzejczyk kibicowała Idze Świątek w historycznej chwili polskiego sportu

Joanna Jędrzejczyk kibicowała Idze Świątek w historycznej chwili polskiego sportu

Joanna Jędrzejczyk (16-4) pojawiła się na trybunach podczas tenisowego turnieju rangi WTA 1000 Miami Open, aby kibicować swojej rodaczce Idze Świątek podczas dokonywania przez nią historycznego osiągnięcia.

Joanna Jędrzejczyk Iga Świątek
Foto: Joanna Jędrzejczyk Instagram

Była mistrzyni wagi słomkowej UFC odwiedziła Hard Rock Stadium, gdzie rozgrywany jest obecnie prestiżowy turniej.

Był to co prawda mecz “jedynie” drugiej rundy turnieju, ale w pewnym sensie historyczny dla polskiego tenisa a nawet sportu w ogóle.

Po niedawnym ogłoszeniu zakończenia sportowej kariery przez dotychczasową liderkę światowego rankingu Ash Barty i prośbie Australijki o wykreślenie jej z zestawienia wiadomo, iż po zakończeniu turnieju w Miami poznamy nowy numer 1.

Aktualnie Iga Świątek po dwóch kolejnych wygranych turniejach (Doha oraz Indian Wells) jest sklasyfikowana na drugiej pozycji w rankingu. Jej przewaga nad kolejnymi zawodniczkami sprawia jednak, że już jedno zwycięstwo w Miami zapewni jej pierwsze miejsce po najbliższej aktualizacji.

Rywalką Polki była Viktorija Golubic. Reprezentantka Szwajcarii sklasyfikowana jest obecnie na 42. miejscu w światowym zestawieniu. Iga Świątek zaprezentowała się znakomicie i pokonała przeciwniczkę w stosunku 6-2, 6-0.

Po turnieju w Miami, czyli 4 kwietnia Iga Świątek będzie nową liderką rankingu WTA. Tenisistka z Raszyna osiągnęła to jako pierwsza Polka w historii. Sukces ten jest tym większy, że dopiero pod koniec maja Świątek skończy 21 lat

Joanna Jędrzejczyk w wywiadzie dll Canal+Sport zapowiedziała, że będzie kibicować również broniącemu tytułu sprzed roku Hubertowi Hurkaczowi. Pojawi się takżę na kolejnych meczach Igi Świątek. Rywalką Polki w kolejnej rundzie będzie 59. w rankingu Amerykanka Madison Brengle.

Obecność Joanny Jędrzejczyk akurat podczas turnieju w Miami nie jest oczywiście przypadkowa. Polka trenuje na co dzień w American Top Team nieopodal tego miasta.

Co ciekawe Jędrzejczyk to nie jedyna wybitna polska sportsmenka, która wspierała Świątek w ostatnich tygodniach. Podczas zwycięskiego turnieju w Dausze na trybunach pojawiała się bowiem trzykrotna mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk.

Zobacz także:

Mirosław Okniński w ostrych słowach do Jana Błachowicza: Janek pie**oli jak potłuczony! Widzieliście?

W ostatnich dniach było głośno o zwarciu pomiędzy Jorge Masvidalem a Colbym Covingtonem. Masvidal zaatakował Covingtona przed restauracją Papi Steak. Jan Błachowicz odniósł się do całego zajścia i powiedział, że trzyma stronę Masvidala i kiedyś takie sprawy właśnie tak się załatwiało. Mirosław Okniński za te słowa zrugał Błachowicza.

KSW przebija UFC! “Juras” zdradza, jaką kasę polski gigant daje Roberto Soldicowi! Co wy na to?

Do życia przyszłością Roberto Soldica jak tematem zastępczym jeszcze daleka droga, ale dostajemy właśnie nowe informacje na temat potencjalnej oferty dla chorwackiego “Robocopa”. KSW bowiem przebija ofertę UFC!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis