MMA PLUFCJoanna Jędrzejczyk do Weili Zhang: Poczuje polską siłę!

Joanna Jędrzejczyk do Weili Zhang: Poczuje polską siłę!

Foto: MMA Junkie

Jedna z żywych legend kobiecego MMA – Joanna Jędrzejczyk (16-3) ponownie stanie przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego wagi słomkowej UFC i już teraz buduje swój plan na starcie mistrzowskie.

Jędrzejczyk już 7 marca na gali UFC 248 zmierzy się z aktualną mistrzynią wagi słomkowej Weili Zhang (20-1), która odebrała pas mistrzowski Jessice Andrade. Polka jednak przestrzega swoją rywalkę przed “polską siłą”:

“Każda rywalka jest inna, a Weili Zhang zdecydowanie jest bardzo silna. Jest młoda, jest bardzo głodna sukcesów, jej ciosy są soczyste. Oglądałam jej walki dwa dni temu z trenerem Mikey Brownem, bo zafiksowaliśmy na temat tej walki.

Chcemy opracować dobry plan, choć oczywiście będę musiała reagować w sekundę na to, co będzie działo się w oktagonie. Tak jak mówię, Zhang jest bardzo niebezpieczna, ale ja zamierzam jej niedługo pokazać jej polską siłę.”

Jędrzejczyk zdaje sobie sprawę z argumentów, które będą w tej walce po stronie Chinki i jest świadoma, że fizycznie to będzie starcie dwóch różnych zawodniczek:

“Nie jest techniczną zawodniczką, ale jest bardzo silna. Jest duża, jest masywna i jej ciosy dużo ważą i są soczyste. Ja natomiast jestem smukła w wadze słomkowej. Nigdy nie chciałam być potężnie zbudowana, to znaczy nie chciałam być duża i muskularna.”