MMA PLPunch DownJest wideo z dramatycznego nokautu Zalesia na Walusiu na Punchdown 5. To po nim Waluś walczy o życie w szpitalu

Jest wideo z dramatycznego nokautu Zalesia na Walusiu na Punchdown 5. To po nim Waluś walczy o życie w szpitalu

W sieci pojawiło się wideo z dramatycznego nokautu Zalesia na Walusiu, który kibice oglądali podczas piątkowej gali Punchdown 5. Po tej akcji Artur Walczak stracił przytomność i do teraz jej nie odzyskał.

O sprawie jest bardzo głośno w krajowych mediach. My na łamach MMA.PL opisywaliśmy tę sprawę powołując się na przyjaciela Walusia – Bonusa BGC, który na bieżąco aktualizował informacje, jakie docierały do nas ze szpitala we Wrocławiu, gdzie Waluś przebywa. (więcej -> TUTAJ)

Jest wideo z dramatycznego nokautu Zalesia na Walusiu na Punchdown 5. To po nim Waluś walczy o życie w szpitalu

Na twitterze natomiast pojawiło się wideo z nokautu Zalesia na Walusiu, który – według medyków, na których powołuje się Bonus BGC – doprowadził do uszkodzenia mózgu.

Po tych tragicznych wydarzeniach, do sprawy odniosła się także organizacja Punchdown:

OŚWIADCZENIE PUNCHDOWN SP. Z O.O.

Pragniemy poinformować, że w wyniku jednej z walk wczorajszego turnieju PunchDown 5 jeden z jej uczestników, Artur „Waluś” Walczak, znajduje się obecnie pod opieką medyczną w szpitalu.

Jest to bardzo nieszczęśliwe zdarzenie, jedno z tych, których nikt sobie nie życzy, jakkolwiek jest ono wpisane w ryzyko związane z tą dyscypliną sportu. Podczas nieszczęśliwego zdarzenia z wczorajszego wieczoru natychmiastowo zareagowali obecni na miejscu ratownicy medyczni, którzy przenieśli Artura w bezpieczne miejsce, w którym otrzymał pomoc doraźną i zostać poddany dalszej ocenie medycznej. Zawodnik zachowywał przytomność, ale zaobserwowane przez ratowników niepokojące symptomy neurologiczne skłoniły ich do wezwania na miejsce pogotowia ratunkowego, co niezwłocznie uczyniono.

Następnie pogotowie przetransportowało Artura do jednego z wrocławskich szpitali w celu udzielenia mu dalszej specjalistycznej pomocy. Na początku przyszłego tygodnia zostanie przygotowany szczegółowy raport medyczny z przebiegu zdarzenia

.Ochrona zdrowia i życia uczestników gal PunchDown należy do naszych najważniejszych priorytetów. Zawsze będziemy dochowywać najwyższych standardów ochrony zdrowia naszych zawodników. Należy do nich zagwarantowanie niezbędnej pomocy medycznej ze strony ratowników na miejscu zawodów, a także zapewnienie jak najszybszego dostępu zawodników do specjalistycznych placówek medycznych.

Artur jest nie tylko uczestnikiem naszych gal, ale również naszym kolegą. Może liczyć na nasze wsparcie. Jesteśmy w stałym kontakcie z Jego bliskimi.

Trzymamy bardzo mocno kciuki za to, żeby szybko powrócił do pełni zdrowia.

OŚWIADCZENIE PUNCHDOWN SP. Z O.O.Pragniemy poinformować, że w wyniku jednej z walk wczorajszego turnieju PunchDown 5…

Posted by PunchDown on Saturday, October 23, 2021

Zobacz także:

Bellator 269 – wyniki

Kolejną galę Bellator MMA organizuje w Moskwie. W walce wieczoru legendarny Fedor Emelianenko podejmie Tima Johnsona.

UFC on ESPN+ 54 – wyniki

UFC Apex gośći kolejną galę największej organizacji MMA na świecie. Tym razem w najważniejszym pojedynku rękawice skrzyżują Paulo Costa i Marvin Vettori.

To były potężne liście! Potworne kontuzje uczestników PunchDown 5! Widzieliście?

Dawid Kołodziejczyk i Peter Truchlik zaprezentowali się z dobrej strony w świetnie obsadzonym turnieju na liście. ”Jasiu” i ”Aligator” po dzisiejszych starciach udowodnili, że należy im się następna szansa.