MMA PLUFC“Jest przerażającym potworem” – Joe Rogan zapowiada UFC 249

“Jest przerażającym potworem” – Joe Rogan zapowiada UFC 249

Gala UFC 249 z walką wieczoru w postaci starcia o tymczasowy pas mistrzowski wagi lekkiej Tony Ferguson vs. Justin Gaethje odbędzie się już 18 kwietnia, a komentator UFC Joe Rogan nie może się tego starcia doczekać.

Rogan jest świadomy, że w przyszłą sobotę na przeciwko siebie stanie dwóch najbardziej przerażających zawodników wagi lekkiej – niebędących mistrzami – na świecie. Komentator UFC wprost nie może doczekać się tego pojedynku, choć ma pewne wątpliwości:

“Justin Gaethje to potwór. Jest potworem. Jest przerażający. W sporcie, który jest bardzo brutalny, on uchodzi za zawodnika brutalnego najbardziej. Te jego nokauty, na przykład na Edsonie Barbozie czy to jak atakuje innych. To lekkomyślność w wyrachowanej dzikości. To przerażające. Jest wyjątkowym zawodnikiem i staje się coraz lepszy.

Pytanie tylko, jak długo trenował. Bierze walkę w krótkim okresie na przygotowanie. Dwa tygodnie do gali, a on ją bierze. Pytanie, w jakiej będzie dyspozycji.”

Zdaniem Joe Rogana, Geathje na UFC 249 może zszokować świat podobnie, jak uczynił to Nate Diaz, kiedy na UFC 196 niespodziewanie poddał Conora McGregora:

“On ma plan, prawda? Jego celem jest zostanie mistrzem wagi lekkiej UFC, więc prawdopodobnie ciągle utrzymuje formę. Pewnie wiedział, że w tym przypadku istnieje szansa, że któryś z dwójki Khabib-Tony wypadnie, bo przecież już cztery razy tak się zdarzało. To piąty raz, kiedy nie dochodzi do tej walki. Być może Gaethje był przygotowany na taki obrót spraw. Może jest po pełnym obozie, o czym my na prawdę nie wiemy. Może zszokować świat jak kiedyś Nate Diaz.”