MMA PLUFCJest potencjalne miejsce zorganizowania UFC 249!

Jest potencjalne miejsce zorganizowania UFC 249!

W momencie, kiedy najprawdopodobniej posypała się walka wieczoru zaplanowanej gali UFC 249, największa organizacja MMA na świecie jest na finiszu rozmów prowadzących do ustalenia miajsca zorganizowania najbliższej numerowanej gali UFC.

Pierwotnie walką wieczoru gali UFC 249 zaplanowanej na dzień 18 kwietnia miało być starcie o mistrzowski pas wagi lekkiej między Khabibem Nurmagomedovowem (28-0) a Tonym Fergusonem (25-3). Sytuacja jednak jest tak dynamiczna, że UFC ma już plan zastępczy na walkę wieczoru:

Gdzie natomiast ma odbyć się UFC 249? Według słów dziennikarza MMAfighting.com Stevena Marrocco, najbardziej prawdopodobną lokalizacją jest Floryda, gdzie miejscowy gubernator zapewnia, że posiada obecnie wszystkie niezbędne środki, by w bezpiecznych okolicznościach doprowadzić do gali UFC 249, nawet mimo panującej pandemii koronawirusa:

“UFC ciągle rozmawia z Komisją Sportową stanu Floryda o zorganizowaniu UFC 249. Na razie jednak nie ma żadnych oficjalnych potwierdzeń. Gubernator De Santis twierdzi, że walka może być sankcjonowana przez FSBC. Jednak sytuacja cały czas jest dynamiczna.”