MMA PLDon KasjoJest odpowiedź na protest Don Kasjo po walce z Normanem Parke na FAME MMA 10! Fani będą podzieleni!

Jest odpowiedź na protest Don Kasjo po walce z Normanem Parke na FAME MMA 10! Fani będą podzieleni!

Jest odpowiedź na protest złożony przed Don Kasjo w sprawie werdyktu sędziów punktowych po jego walce z Normanem Parke na gali FAME MMA 10. Fani po analizie pisma będą podzieleni!

Werdykt w walce wieczoru jednej z najgłośniejszych walk pięściarskich w Polsce w ostatnich latach ciągle wzbudza skrajne emocje. Fani oraz eksperci podzielili się w punktacji walki Don Kasjo z Normanem Parkiem, a w sieci powstają nawet analizy tej pięściarskiej konfrontacji wskazujące wygranego.

Przypominamy oczywiście, że walkę Don Kasjo vs Norman Parke decyzją sędziów wygrał ten drugi.

Jest odpowiedź na protest Don Kasjo po walce z Normanem Parke na FAME MMA 10! Fani będą podzieleni!

Don Kasjo z werdyktem tym się nie zgodził i złożył oficjalny protest do decyzji sędziów punktowych. Teraz jest odpowiedź na niego.

Decyzję ogłosiła w mediach społecznościowych organizacja FAME MMA. W skrócie – protest został odrzucony!

“Ta walka w ostatnim tygodniu podzieliła środowisko sportów walki. Z decyzją sędziów punktowych można się nie zgadzać. Decyzję sędziów punktowych można zakwestionować (od tego jest protest), ale nikt z wyjątkiem sędziego głównego, nie ma prawa powołać nowej komisji sędziowskiej, która mogłaby zmienić werdykt. Po sytuacji, która miała miejsce podczas FAME 3 w walce Adriana Polańskiego z Kasjuszem Życińskim, federacja FAME MMA postanowiła pozostawić pełną niezależność w ocenie protestów sędziemu głównemu. Wspomniana niezależność powinna być podstawą funkcjonowania każdej federacji. Jako organizacja, nie możemy mieć w rękach władzy, która dawałaby nam możliwość rozpatrywania protestów, zależnie od naszego punktu widzenia. Musimy ufać, że sędziowie zrobili wszystko, by jak najlepiej ocenić pojedynek i wydali sprawiedliwy werdykt. Sędzia główny uznał, że podczas walki Kasjusza Życińskiego z Normanem Parke, praca sędziów punktowych i sędziego w oktagonie, nie budzi zastrzeżeń. Nie ma więc przesłanek do powołania nowej komisji sędziowskiej. Tym samym, protest Kasjusza Życińskiego został odrzucony, a werdykt wydany podczas main-eventu gali FAME 10 pozostaje bez zmian. Jest to decyzja ostateczna i wszyscy powinniśmy ją uszanować.”

Ta walka w ostatnim tygodniu podzieliła środowisko sportów walki. Z decyzją sędziów punktowych można się nie zgadzać….

Posted by FAME MMA on Wednesday, May 19, 2021

Zobacz także:

TJ Dillashaw i Cory Sandhagen zmierzą się w lipcu

Do pojedynku nie udało się doprowadzić w maju z racji na kontuzję byłego mistrza. Eliminator do walki o pas w kategorii koguciej odbędzie się jednak w lipcu.

Paweł Jóźwiak: Chciałbym, żeby Dominik zawalczył na raz z dwoma Murańskimi na FEN

Paweł Jóźwiak chce walki Dominika Zadory z Jackiem i Mateuszem Murańskimi! Mistrz FEN miałby zmierzyć się z dwoma przeciwnikami na raz!