MMA PLUFCJest nowa data walki Khabib Nurmagomedov vs. Justin Gaethje!

Jest nowa data walki Khabib Nurmagomedov vs. Justin Gaethje!

Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Jest nowa data walki o pas wagi lekkiej UFC. Prezydent Dana White ogłosił, że do wyczekiwanego starcia ma dojść 24 października.

W pojedynku unifikacyjnym mają zmierzyć się mistrz Khabib Nurmagomedov (28-0) i mistrz tymczasowy Justin Gaethje (22-2).

Pierwotnie do walki miało dojść we wrześniu. Osobista tragedia Khabib, czyli śmierć jego ojca, spowodowała jednak opóźnienie walki. Dana White potwierdził pojedynek w rozmowie z Donem Riddellem dla CNN Sport i przy okazji skomentował osobistą sytuację mistrza.

“To było dla niego bardzo trudne. Ojciec był dla niego bohaterem, bardzo go kochał. Mieli bardzo bliską relację, dlatego to takie trudne dla niego.

Jakkolwiek lokalizacja gali nie jest jeszcze pewna tak na ten moment włodarz był już w stanie potwierdzić datę.

“To się wydarzy. Mogę wam to powiedzieć już teraz. Ta walka się odbędzie. Khabib kontra Gaethje, 24. października.”

Khabib Nurmagomedov od wielu lat jest prawdziwym dominatorem kategorii lekkiej. 31-latek ma na koncie zwycięstwa z takimi rywalami jak Rafael dos Anjos, Edson Barboza, Conor McGregor czy Dustin Poirier. Choć po śmierci Abudlmanapa dalsza kariera “Dagestańskiego Orła” stanęła pod znakiem zapytania to prawdopodobnie zobaczymy go jeszcze w klatce co najmniej dwa razy. Zdaniem jego menadżera Aliego Abdelaziza bowiem Khabib będzie chciał wypełnić wolę ojca i zakończyć karierę z bilansem 30-0.

Justin Gaethje trafił do UFC jako mistrz WSOF. “Highlight” jest znany ze swojego efektownego stylu i w siedmiu walkach zdobył aż dziewięć bonusów! Amerykanin wypracował sobie ostatnio serię czterech zwycięstw. W pierwszych rundach pokonywał kolejno Jamesa Vicka, Edsona Barbozę i Donalda Cerrone. Doprowadziło go to do walki o tymczasowy tytuł w dywizji do 155 funtów. Gaethje zdobył pas na majowej gali UFC 249, kiedy to udało mu się wygrać przed czasem z niepokonanym od ośmiu lat Tonym Fergusonem.

Zobacz także:

Maciej Gierszewski efektownie wygrywa w Rumunii. Jak to wyglądało?

Gierszewski wystąpił na gali Brave CF 36. Tam udało mu się pokonać rywala przed czasem.

Piotr Szeliga rozczarowany zachowaniem komentatorów! Zgadzacie się z Piotrkiem?

Były hokeista postanowił wrócić pamięcią do ostatniej walki. Coś mu się tam bardzo nie podobało!