MMA PLArchiwumBoksJest nowa data walki Fury vs Usyk! Francis Ngannou mocno opóźnił występ Brytyjczyka!

Jest nowa data walki Fury vs Usyk! Francis Ngannou mocno opóźnił występ Brytyjczyka!

Co prawda jest nowa data walki Tyson Fury vs Oleksandr Usyk, ale wygląda na to, że Francis Ngannou mocno opóźnił występ Brytyjczyka w zawodowym ringu.

Jest nowa data walki Fury vs Usyk

Tyson Fury to mistrz wagi ciężkiej federacji WBC. Według pierwotnych planów, jego starcie w bokserskim ringu z Oleksandrem Usykiem miało odbyć się w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Teraz jednak wiemy, że starcie to mocno się opóźniło.

Jest nowa data walki Fury vs Usyk!

Przypominamy, że Francis Ngannou w poprzednim miesiącu stoczył walkę, którą według teoretyków miał wygrać w cuglach. Jego rywalem był bowiem były mistrz UFC Francis Ngannou.

Starcie to jednak nie zakończyło się szybką wygraną Brytyjczyka, a kontrowersyjnym zwycięstwem decyzją sędziów po dziesięciorundowej, zaciętej batalii. Według wielu głosów, walka ta powinna zostać rozstrzygnięta decyzją na korzyść Kameruńczyka, który stwarzał w ringu lepsze wrażenie.

I teoretycznie walka z Ngannou miała nie mieć wpływu na planowane starcie Fury’ego z Oleksandrem Usykiem, ale w praktycznie miała wielkie znaczenie.

Jak donosi bowiem portal ESPN, nowa data walki Fury vs Usyk to 17 lutego 2024 roku. Miejscem, gdzie dojdzie do tego starcia jest Riyadh w Arabii Saudyjskiej.

Oleksandr Usyk jest obecnie posiadaczem pasów mistrzowskich wagi ciężkiej federacji: WBA, IBF, WBO, IBO oraz The Ring. Tyson Fury natomiast – co już wyżej wspomnieliśmy – posiada pas federacji WBC.

Zwycięzca tej walki zostanie zatem pierwszym od czasów Lenoxa Lewisa z 2000 roku, posiadaczem wszystkich tytułów mistrzowski królewskiej dywizji wagowej i niekwestionowanym mistrzem wagi ciężkiej na świecie w boksie.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis